Słubice: 22 czerwca 2018   |   Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
reklama
reklama

Strzelcy ze Słubic najlepsi w województwie

Członkowie Uczniowskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego MUSZKIET w Słubicach po raz kolejne popisali się celnym okiem. W finale szkolnych zawodów wojewódzkiej ligi strzeleckiej LOK zajęli kilka miejsc na podium i pierwszą lokatę w klasyfikacji drużynowej.

muszkiet szprotawa

Zawody odbyły się 13 maja w Szprotawie. W rywalizacji wzięło udział 56 zawodników z największych klubów strzeleckich z całego województwa lubuskiego. Rywalizację przeprowadzono w trzech konkurencjach indywidualnych: karabinku sportowym, karabinku pneumatycznym i pistolecie pneumatycznym oraz drużynówce.

Szczególnie dobrze poszło naszym zawodnikom strzelanie z karabinka. W wersji sportowej na drugim miejscu podium stanął Paweł Seroczyński, a tuż za nim uplasował się Adam Wójtowicz. Z kolei w karabinku pneumatycznym drugą lokatę wywalczył Paweł Karbownik, trzecią Kaja Jędrzejczak, a Dominik Jóźwiak był piąty (strzelał poza konkurencją). W pistolecie pneumatycznym mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Marek Maryniak uplasował się na piątej lokacie.

Dobre strzelanie indywidualne przełożyło się na sukces drużynowy. Tutaj nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni i zajęli pierwsze miejsce, choć do samego końca po piętach deptali im zawodnicy gospodarzy.

To kolejny sukces klubu, który już 14 lata działa przy Zespole Szkół Technicznych. Z występu swoich podopiecznych byli zawodoleni trenerzy Jerzy Wieczorek i Janusz Sikorski. Obaj podkreślali, że rywalizacja toczyła się bardzo wysokim poziomie i trwała praktycznie do ostatniego strzału, a nasz młodzież popisała się dobrą odpornością psychiczną i pewną ręką w decydujących momentach.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali puchary i medale ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Z kolei puchary w klasyfikacji drużynowej zasponsorowali burmistrz Szprotawy Józef Rubacha oraz Liga Obrony Kraju. Poniżej komplet wyników.

Karabinek sportowy 30 strzałów leżąc
 1. Hubert MICHALEC  - Szprotawa 273 pkt
 2. Paweł SEROCZYŃSKI - Słubice 269 pkt
 3. Adam WÓJTOWICZ - Słubice 267 pkt
Karabinek pneumatyczny 30 strzałów
 1. Dawid PAWŁOWSKI - Gorzów Wlkp. 262 pkt
 2. Paweł KARBOWNIK - Słubice 261 pkt
 3. Kaja JĘDRZEJCZAK - Słubice 258 pkt
Pistolet pneumatyczny 30 strzałów
 1. Kacper PIERZYŃSKI - Gorzów Wlkp. 273 pkt
 2. Hubert KACZMAREK - Szprotawa 269 pkt
 3. Michał KOŚCIŃSKI - Lubsko 269 pkt
Klasyfikacja drużynowa
 1. Organizacja Rejonowa LOK Słubice - 1511 pkt
 2. Organizacja Powiatowa LOK Szprotawa - 1480 pkt
 3. Organizacja Reonowa LOK Lubsko - 1361 pkt
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama