Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Małgorzata Krzyżan w coraz lepszej formie

Dobre wiadomości dla fanów Małgorzaty Krzyżan. Nasza mistrzyni świata aktywnie rozpoczęła nowy sezon lekkoatletyczny. Ma już na swoim koncie kilka udanych występów i aż trzy nowe rekordy Polski.

Małgorzata Krzyżan
Małgorzata Krzyżan podczas zawodów w Słubicach

Wszystko zaczęło się 28 kwietnia od startu w Mityngu Otwarcia Sezonu LA w Zielonej Górze. Tam Gosia posłała dysk na odległość 40.10 co dało jej pierwsze miejsce w stawce startujących zawodniczek. Kilka dni później taki sam mityng odbył się Słubicach. Na swoim terenie nasza utytułowana sportsmenka oprócz dalekich rzutów dyskiem (41.03) dołożyła jeszcze pchnięcie kulą (10.21).

Małgorzata Krzyżan nie zdążyła jeszcze dobrze odpocząć po inauguracji, a już udała się do dalekiego Sopotu, gdzie w dniach 6-7 maja wzięła udział z XIV Mistrzostwa Polski w Rzutach reprezentując barwy Lubusza Słubice. Nad morzem wystartowała w dość nietypowych konkurencjach, przy okazji bijąc rekordy w kategorii wiekowej K45.
  • shotorama (pchnięcia z miejsca kulami 3, 4, 5, 6 oraz 7.26 kg) - wynik 45.33
  • shokorama (rzuty dyskowe z miejsca kulami 2, 2.5 oraz 3 kg) - wynik 55.77
  • rzut dyskiem antycznym 2.5 kg (w standardzie 1 kg) - wynik 20.01
Krótko po powrocie na ziemię lubuską udała się do Szprotawy. Tam 13 maja odbył się prestiżowy Mityng Chrobrego i Ottona III, w którym słubiczanka zajęła II miejsce w rzucie dyskiem kobiet open, poprawiając o 1 cm (!) swój najlepszy wynik sezonu (41.04 m).

To dopiero początek sezonu, a forma iście mistrzowska. Trzymamy kciuki za udane występy w kolejnych zawodach i życzymy rychłego poprawienia rekordu życiowego (43.52).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama