Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Słubiccy lekkoatleci rozpoczęli sezon (foto/wyniki)

Długi majowy weekend na sportowo spędzili lekkoatleci z naszego regionu. 3 maja na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się mityng lekkoatletyczny z okazji otwarcia sezonu. W zawodach uczestniczyli także zawodnicy Lubusza Słubice.

Mityn otwarcie sezonu

Na bieżni, rzutni i skoczni zobaczyliśmy przedstawiciel większości największych klubów lekkoatletycznych z naszego regionu, m.in. ZLKL Zielona Góra, MLKS Agros Żary, AZS-AWF Gorzów, MKST Astra Nowa Sól, a nawet LKS Polkowice. W tak renomowanej stawce nie mogło zabraknąc oczywiście reprezentantów Słubic.

Dobry przykład młodzieży dali weterani pod wodzą trenera Olga Pachola. Nasza mistrzyni świata Małgorzata Krzyżan udanie rozpoczęła sezon rzucając dyskiem 41.03, a kulę posyłajac na odległość 10.21. Udanie wtórowali jej doświadczeni koledzy - Piotr Sławuta (kula 11.60), Łukasz Horoszkiewicz (kula 10.83, dysk 35.32) oraz Arkadiusz Bojarski (dysk 36.40). Jak spisali się w tych konkurencjach ich młodzi następcy? Kamil Romanowski uzyskał w pchnięciu kulą (5kg) 9.52, a najlepsza z jego klubowych koleżanek Karolina Przybylska posłała kulę (3kg) na odległość 9.35.

Ciekawe widowisko mieliśmy na dystansach sprinterskich. Utytułowany Antoni Plichta (trener Krzysztof Wesołek) po pasjonującej walce do ostatnich metrów zajął drugie miejsce na 100 metrów z czasem 11.11, a na dystansie trzykrotnie dłuższym był piąty (37.47). Z kolei jego koleżanka Anna Tarczewska uzyskała na setkę 13.83. W skoku w dal dobrze zaprezentował się Piotr Żak, który pofrunął na odległość 5.61 co dało mu piąte miejsce. Wartościowy rekord życiowy na 600 metrów uzyskała Aleksandra Bereśniewicz 1:44.40.

Solidną reprezentację wystawiła także Słubicka Akademia Biegowa Piotra Kiedrowicza (zawodnicy startują w barwach Lubusza Słubice i byli najmłodsi w całej stawce). Udanie na dystansie 600 metrów zaprezentowały się Julia Kaliska (1.51.98), Paulina Woźniak (1.54.77), Natalia Kiedrowicz (1.57.38), Kaja Tatarska (1.58.79) oraz debiutująca na tym dystansie Oliwia Tomasik (2.09.87). Na 1000 metrów dzielnie walczył Mateusz Rozłonkowski (3.40.77), który postawą na bieżni porwał zgromadzonych na trybunach kibiców. Swoje pierwsze starty na 100 i 300 metrów zaliczyły początkujące biegaczki Anna Boberska, Dominika Dobrzyńska, Iga Szpunar, Helena Podruczny i Anna Kielar.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Zmagania lekkoatletów obserwowaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przygotowanej przez naszego reportera.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama