Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Poloniści walczyli w Pucharze Tymbarka (foto/wideo)

UKS Polonia Słubice zakończył udział w finałowym turnieju o Puchar Tymbarka "Z podwórka na stadion". Co prawda przepustki na finał na Stadionie Narodowym młodzi piłkarze nie wywalczyli, ale z dumą mogą o sobie powiedzieć, że są w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce.

UKS Polonia Słubice

Sportowa przygoda pod szyldem Tymbarka zaczęła się dla młodych polonistów jeszcze w marcu w Kostrzynie, gdzie sięgnęli po tytuł mistrza województwa w kategorii U-12. Nagrodą za zwycięstwo był awans do finałowego turnieju, który w dniach 29 kwietnia - 2 maja odbył się w Warszawie.

Do stolicy Polski pojechali pod czujnym okiem swoich opiekunów Piotra Dmuchowskiego i Łukasza Ryszczuka. Najpierw czekała ich rywalizacja w grupie, która odbyła się na boiskach treningowych Legii i Agrykoli. Choć nasi zawodnicy walczyli dzielnie, wyraźnie przegrali wszystkie trzy mecze (z Poznanień, Elblągiem i Bydgoszczą). Dalej pozostała im walka o miejsca 9-16. Po minimalnie przegranym pojedynku o 9 lokatę z ekipą z Tarnowa, nieco podłamani zanotowali kolejną porażkę z Białymstokiem. W ostatnim swoim meczu pomogła trenerska mobilizacja. Nasi zawodnicy sięgnęli po honorowe zwycięstwo po rzutach karnych w meczu z Dębicą, co dało im ostatecznie 15 miejsce.

Oprócz sportowej rywalizacji w Warszawie był także czas na dodatkowe atrakcje. Słubiczanie odwiedzili Stadion Narodowy, gdzie z trybun oglądali finałową rywalizację o Puchar Tymbarka, a następnie mecz między Lechem Poznań i Arką Gdynia o Puchar Polski. Wcześniej śledzili na żywo ligowy pojedynek Legii Warszawa z Wisłą Kraków. Była też okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z samym Zbigniewem Bońkiem. Tego ostatniego ze wspólnej rozgrzewki szczególnie zapamięta bramkarz Polonii Filip Starzyński.Jak występ swoich podopiecznych oceniają obaj opiekunowie?

Łukasz Ryszczuk: Był to nasz pierwszy turniej takiej rangi. Doświadczenie nieziemskie. Mogliśmy grać z najlepszymi w Polsce. Poznaliśmy wielu wybitnych działaczy i trenerów. Zmagania zawodników obserwował sam prezes PZPN Zbigniew Boniek oraz szkoleniowcy reprezentacji Polski z Adamem Nawałką na czele. To duża nobilitacja.

Piotr Dmuchowski: Turniej pokazał jak często w sporcie potrzebne jest szczęście. Z obiema drużynami, które spotkały się w wielkim finale (SP45 Wrocław i Pogoń Zduńska Wola), mieliśmy okazję już wygrywać, a nasi grupowi rywale zajęli 3 i 4 miejsce. Jestem z naszych chłopców dumny i wierzę, że jeszcze nie raz ich gra przyniesie nam dużo radości i satysfakcji.

Skład UKS Polonia Słubice: Filip Starzyński, Michał Krupowicz, Emil Kołaciak, Dawid Klukiewicz-Okpala, Paweł Adamczuk, Patryk Makuchowski, Oskar Ryszczuk, Hubert Sasik, Igor Ławrynowicz, Patryk Stolarek.

Mecze grupowe
  • UKS Polonia Słubice - SP19 Elbląg 0:5
  • UKS Polonia Słubice - UKS AP Reissa Poznań 0:5
  • UKS Polonia Słubice - Zawisza Bydgoszcz 0:4
Mecz o miejsca 9-16
  • UKS Polonia Słubice - SP 18 Tarnów 0:1
  • UKS Polonia Słubice - Jagiellonia Białystok 0:3
  • UKS Polonia Słubice - SP9 Dębica 1:1 (wygrana w karnych)
Galeria zdjęć---

Występ UKS Polonii Słubice to nie jedyne słubickie akcenty podczas finałowej batalii o Puchar Tymbarka. Barw MUKS Stilon Gorzów Wlkp. broniły dwie piłkarki ze Słubic - Sara Lutycz oraz Gabriela Kiałka. Ta pierwsza ze swoim zespołem zajęła 15 miejsce w kategorii U-12, natomiast druga sięgnęła drużynowo po 5 miejsce, a indywidualnie zostałą najlepsza bramkarą turnieju! Poniżej filmik wideo z momentu jej dekoracji oraz zdjęcia obu naszych zdolnych dziewcząt. Materiały udostępnił naszej redakcji Bartosz Lutycz. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama