Słubice: 12 listopada 2018   |   Imieniny: Renata, Witold, Konrad
reklama
reklama

Szczypiornistki zakończyły walkę o Puchar Polski

Na 1/16 finału zawodniczki UKS Jedynka Słubice zakończyły walkę o puchar Związku Polskiej Piłki Ręcznej. W dalekim Wąbrzeźnie przyszło im się mierzyć z jednymi z najlepszych drużyn w Polsce. Ambicji i sportowego ducha nie zabrakło, ale awansu do dalszej fazy rozgrywek nie udało się wywalczyć.

jedynka wabrzezno
UKS Jedynka Słubice - młody klub z ambicjami (fot. Janusz Puchalski)

Przypomnijmy, na turniej do Wąbrzeźna będący kwalifikacją do dalszy fazy rozgrywek Pucharu Polski, nasze szczypiornistki jechały jako wicemistrzynie woj. lubuskiego. Do rywalizacji, która odbyła się w dniach 28-30 kwietnia, przystąpiły jako drużyna najmniej doświadczona i utytułowana.

W pierwszej potyczce UKS Jedynka Słubice przegrał z KU AZS Politechnika Koszalińska aż 23:10. Drugi mecz to pojedynek z UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno, czyli "maszynką do wygrywania" jak często określa się drużynę gospodyń. Tu także podopieczne Jerzego Grabowskiego poniosły dotkliwą porażkę 25:13. Ostatni mecz był turnieju, choć przegrany, był najlepszy w ich wykonaniu. Ze zwyciężczyniami całej imprezy UKS Bukowią Buk przegrały tylko 22:27, długimi fragmentami prowadząc wyrównaną walkę.

Na osłodę porażki naszej drużynie pozostała jedna, ale za to najważniejsza, nagroda indywidualna. Utalentowaną Martę Wroniewicz wybrano najlepszą zawodniczką turnieju, została też wicekrólową strzelczyń z 19 bramkami na koncie.

- Dziękuję dziewczynom za walkę i zaangażowanie. Staraliśmy się, ale przeciwniczki były lepsze. Na tym poziomie nie ma przypadku, to krajowa czołówka. Trafiliśmy do grona 32 najlepszych drużyn w Polsce. Wszystkie kluby z którymi nam przyszło rywalizować to duże ośrodki sportowe, istniejące wiele lat. My pojechaliśmy głównie po naukę. Jestem przekonany, że to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości - podsumował turniej trener Jerzy Grabowski.

Wyniki
  • KU AZS Politechnika Koszalińska - UKS Jedynka Słubice 23:10
  • UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - UKS Bukowia Buk 23:24
  • UKS Bukowia Buk - KU AZS Politechnika Koszalińska 15:14
  • UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - UKS Jedynka Słubice 25:13
  • UKS Jedynka Słubice - UKS Bukowia Buk 22:27
  • UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - KU AZS Politechnika Koszalińska 18:16
Końcowa klasyfikacja:
  1. UKS Bukowia Buk
  2. UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno
  3. KU AZS Politechnika Koszalińska
  4. UKS Jedynka Słubice
---

To nie koniec emocji z piłką ręczną w tle. Jeszcze w tym miesiącu dziewczęta z UKS-u, już jako reprezentantki SP1 Słubice i Gimnazjum nr 1 Słubice, zagrają w finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Dopiero po tym wydarzeniu kibiców i zawodniczki czeka przerwa w rozgrywkach aż do września, gdy rozpocznie się nowy sezon Wojewódzkiej Ligi Młodziczek.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama