Przegraną zakończyła się seria spotkań Polonii Słubice z drużynami z czołówki klasy okręgowej. W wyjazdowym meczu z Wartą Gorzów padł wynik 2:3.

Polonia Słubice
Polonia Słubice w natarciu (fot. archiwum)

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w 12 minucie objęli prowadzenia. Polonistów to jednak nie podłamało i jeszcze przed przerwą najpierw wyrównali (po strzale Rafała Gronostaja w 31'), a następnie wyszli na prowadzenie (Daniel Szafran 35'). Po zmiania stron trafiali już jednak tylko piłkarze Warty. Dwie bramki zdobyte w odstępnie pięciu minut (60 i 65) zapewniły gospodarzom zwycięstwo i cenne trzy punkty.

Warta Gorzów - Polonia Słubice 3:2 (1:2)
  • Bramki: Żurawski (2'), Grabowski (46').
  • Kartki: Spirzak (12), Ufir (60 i 65) - Gronostaj (31), Szafran (35).
  • Skład: Michał Mosica, Radosław Kamiński, Tomasz Koszela (Tomasz Frąckowiak 90'), Norbert Pawłowicz, Przemysław Sadowski, Przemysław Begier, Tomasz Fedyk, Rafał Gronostaj, Dawid Żurawski (Mariusz Guruaj 75'), Daniel Szafran, Łukas Tabaka (Dominik Grabowski 65').,
Kolejne spotkanie Polonia Słubice rozegra już 3 maja o godz. 16. Na własnym boisku zmierzy się z odwiecznym rywalem Celulozą Kostrzyn.