Słubice: 25 maja 2018   |   Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Słubice24.pl Wiadomości Sport Druga odsłona "Biegu bez granic" - trwają zapisy
reklama
reklama

Druga odsłona "Biegu bez granic" - trwają zapisy

Przed nami druga edycja „Biegu bez granic” towarzysząca obchodom Miejskiego Święta Hanzy. Uczestnicy ponownie pobiegną przez polsko-niemiecką granicę. Tym razem do pokonania będą mieli nieco nietypowy dystans 1/3 maratonu. Zapisy już trwają.

Bieg bez granic Słubice

„Bieg bez granic - Lauf ohne Grenzen, 1/3 maratonu AOK” będzie najważniejszym wydarzeniem sportowym  Miejskiego Święta Hanzy „Kolorowy śledź, swawolny kogucik”. Jego organizatorami są Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i frankfurcki Miejski Związek Sportu, a partnerem niemiecka kasa chorych AOK-Nord.

Transgraniczny bieg zorganizowano po raz pierwszy w ubiegłym roku, jako kontynuację „Słubickiej 10”. Impreza przyciągnęła ponad 300 zawodników. Biegacze rywalizowali na dziesięciokilometrowej trasie, która połączyła Słubice i Frankfurt. Druga edycja odbędzie się 14 lipca w nieco zmienionej formule.

Przede wszystkim zmieni się długość trasy. Dotychczasowy dystans 10 km został wydłużony do 14,065 km, co stanowi 1/3 długości maratonu. Sam przebieg trasy będzie podobny jak rok temu, gdyż start i metę zaplanowano na słubickim stadionie. Zawodnicy wyruszą ze Słubic o godz. 19.30, przebiegną przez most, aby dotrzeć do portu zimowego i stadionu we Frankfurcie, a następnie powrócić do miejsca z którego rozpoczynali bieg.

Organizatorzy liczą, że na starcie stawi się pół tysiąca biegaczy, kórzy będą rywalizować w sześciu kategoriach wiekowych. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Na wyróżnienie może też liczyć najszybszy zawodnik ze Słubic oraz z Frankfurtu.

Zapisy na bieg odbywają się drogą inernetową. Do tej pory zgłosiło się już niemal 100 zawodników. Opłata startowa wynosi 12 euro (50 złotych). Po 30 czerwca będzie już większa. W pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma m.in. pamiętkową koszulkę i numer startowy z chipem do pomiaru czasu. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie biegu - KLIKNIJ.

Termin: 14.07.2017, godz. 19:30. Miejsce: SOSiR Słubice.

---

Tak było w roku ubiegłym: 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama