Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Druga odsłona "Biegu bez granic" - trwają zapisy

Przed nami druga edycja „Biegu bez granic” towarzysząca obchodom Miejskiego Święta Hanzy. Uczestnicy ponownie pobiegną przez polsko-niemiecką granicę. Tym razem do pokonania będą mieli nieco nietypowy dystans 1/3 maratonu. Zapisy już trwają.

Bieg bez granic Słubice

„Bieg bez granic - Lauf ohne Grenzen, 1/3 maratonu AOK” będzie najważniejszym wydarzeniem sportowym  Miejskiego Święta Hanzy „Kolorowy śledź, swawolny kogucik”. Jego organizatorami są Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i frankfurcki Miejski Związek Sportu, a partnerem niemiecka kasa chorych AOK-Nord.

Transgraniczny bieg zorganizowano po raz pierwszy w ubiegłym roku, jako kontynuację „Słubickiej 10”. Impreza przyciągnęła ponad 300 zawodników. Biegacze rywalizowali na dziesięciokilometrowej trasie, która połączyła Słubice i Frankfurt. Druga edycja odbędzie się 14 lipca w nieco zmienionej formule.

Przede wszystkim zmieni się długość trasy. Dotychczasowy dystans 10 km został wydłużony do 14,065 km, co stanowi 1/3 długości maratonu. Sam przebieg trasy będzie podobny jak rok temu, gdyż start i metę zaplanowano na słubickim stadionie. Zawodnicy wyruszą ze Słubic o godz. 19.30, przebiegną przez most, aby dotrzeć do portu zimowego i stadionu we Frankfurcie, a następnie powrócić do miejsca z którego rozpoczynali bieg.

Organizatorzy liczą, że na starcie stawi się pół tysiąca biegaczy, kórzy będą rywalizować w sześciu kategoriach wiekowych. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Na wyróżnienie może też liczyć najszybszy zawodnik ze Słubic oraz z Frankfurtu.

Zapisy na bieg odbywają się drogą inernetową. Do tej pory zgłosiło się już niemal 100 zawodników. Opłata startowa wynosi 12 euro (50 złotych). Po 30 czerwca będzie już większa. W pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma m.in. pamiętkową koszulkę i numer startowy z chipem do pomiaru czasu. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie biegu - KLIKNIJ.

Termin: 14.07.2017, godz. 19:30. Miejsce: SOSiR Słubice.

---

Tak było w roku ubiegłym: 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama