Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Kosmiczny mecz w kulach (foto)

Na wyjątkowo oryginalny pomysł wpadli "Nieobliczalni", czyli amatorska grupa piłkarska działająca przy stowarzyszeniu oldBOYS Słubice. Panowie jak zawsze postanowili zagrać w piłkę, ale tym razem będąc... uzbrojonym w olbrzymie, dmuchane kule. To pierwszy w historii Słubic mecz w dyscyplinie zwanej Bubble Soccer.

Mecz w kulach

Mecz został rozegrany 24 kwietnia na jednym z boisk bocznych przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Pretekstem do tak oryginalnego pomysłu były urodziny jednego z "Nieobliczalnych". Panowie podzieleni na dwie drużyny w godzinę rozegrali cztery kwarty.

Na czym polega cała zabawa? Bubble Soccer to specyficzna odmiana piłki nożnej. Zawodnicy grają w dużych kulach, próbując trafić piłką do nieco mniejszych niż tradycyjnie bramek. Przeciwnika można przy tym przewracać, zderzać się z nim i wykonywać rozmaite ewolucje. W ostatnim czasie ta forma rozrywki zdobywa coraz większą popularność.

- Lekko nie było. Nie spodziewaliśmy się, że gra w kulach wymaga tyle wysiłku i koordynacji. Było zdecydowanie trudniej niż w tradycyjnym futbolu. Tym razem największą frajdę sprawiało nie tyle samo trafienie do bramki, co zderzenia z przeciwnikiem i wywrotki. Zabawa była przednia - mówił uradowany Dariusz Olechno z ekipy "Nieobliczalnych".

Kosmiczne kule na zielonej murawie przyciągnęły uwagę całkiem sporego grona kibiców, którzy z zaciekawienim przypatrywali się rywalizacji. Kilkoro z nich postanowiło spróbować swoich sił. Nie brakowało efektownych wywrotek i zderzeń. Wszystkie te chwile zarejestrowaliśmy naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama