Słubice: 22 czerwca 2018   |   Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
reklama
reklama

Celne oko słubickich strzelców

Za nami wojewódzkie zawody strzeleckie w broni pneumatycznej. W imprezie, która odbywała się pod patronatem burmistrza Słubic, doskonale spisali się zawodnicy Uczniowskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego MUSZKIET.

strzelcy muszkiet_3

Rywalizacja odbyła się 8 kwietnia na strzelnicy przy Zespole Szkół Technicznych w Słubicach. W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodników z wielu ważnych ośrodków strzeleckich z terenu woj. lubuskiego (m.in. Lubsko, Szprotowa, Wschowa, Żary, Sulechów i Gorzów), a nawet z dalekiego Wrocławia. Nasze miasto reprezentowały dwa zespoły składające się z uczniów słubickich szkół.

Jako pierwsi do rywalizacji w karabinku pneumatycznym przystąpili juniorzy. W kategorii drużynowej zgłoszono 11 ekip, natomiast w kategorii indywidualnej startowało 33 zawodników. Muszkiet Słubice wystąpił w następujących składach: Kaja Jędrzejczak, Adam Wójtowicz Adam, Paweł Karbownik (pierwszy zespół) oraz Urszula Olejarz, Marcel Biały, Marek Maryniak (drugi zespół). Nasi zawodnicy mieli tego dnia wyjątkowo celno oko i zajęli dwie czołowe lokaty zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Poniżej szczegółowe wyniki.

Karabinek pneumatyczny indywidualnie
 1. Olejarz Urszula – Muszkiet Słubice 274 pkt
 2. Jędrzejczak Kaja – Muszkiet Słubice 271 pkt
 3. Pawłowski Dawid – ZR Gorzów Wlkp 264 pkt
 4. Wójtowicz Adam – Muszkiet Słubice 259 pkt
 5. Karbownik Paweł – Muszkiet Słubice 259 pkt
 6. Kościński Michał ZR Lubsko 254 pkt
Miejsca naszych pozostałych zawodników: Marcel Biały (10), Marek Maryniak (11).

Karabinek pneumatyczny drużynowo
 1. Muszkiet Słubice I – 789 pkt
 2. Muszkiet Słubice II – 745 pkt
 3. ZR Gorzów I – 730 pkt
W drugiej części zawodów do rywalizacji przystąpili strzelcy w kategorii OPEN w karabinku i pistolecie pneumatycznym. Tu także mieliśmy swoich reprezentantów. Efekt ich występów to aż dwa miejsca na podium. Poniżej wyniki.

Karabinek pneumatyczny OPEN
 1. Sobczak Marek – Muszkiet Słubice 277 pkt
 2. Kościński Michał – ZR Lubsko 261 pkt
 3. Fortuna Damian - Muszkiet Słubice
Pistolet pneumatyczny OPEN
 1. Pierzyński Kacper – ZR Gorzów Wlkp – 266 pkt
 2. Kościński Michał – ZR Lubsko - 265 pkt
 3. Krasicki Piotr – BK Wroclaw – 251 pkt
W tej kategorii Słubice reprezentował Jacek Sejnik, który zajął 8 miejsce.

strzelcy muszkiet

Jak start w zawodach ocenia trener Jerzy Wieczorek?


- Dzieciaki spisały się świetnie, nie ukrywam, że tak jak tego oczekiwałem. Ciężko i wytrwale pracowaliśmy przez ostatnie tygodnie na strzelnicy, aby właśnie taki wynik osiagnąć. Zawodnicy są już na takim poziomie sportowym, że powinni wygrywać. Mniejsze czy większe porażki też są oczywiście wkalkulowane w ten sport, ale generlanie przygotowujemy ich do tego, aby zajmowali jak najwyższe miejsca w takich zawodach - powiedział naszej redakcji.

Co jeszcze czeka w tym sezonie naszą strzelecką młodzież? Najważniejszą imprezą dla zawodników Muszkietu będzie finał Strzeleckiej Ligi Szkolnej, który już za kilka tygodni odbędzie się w Szprotawie. Przed trenerami Jerzym Wieczorkiem i Januszem Sikorskim jeszcze wiele pracy, bo nasi strzelcy będą rywalizować nie tylko w broni pneumatycznej, ale także sportowej. Jak zapowiada trener Wieczorek w planach są treningi na otwartej strzelnicy przy ul. Sportowej, tak aby zawodnicy oswoili się z nieco innym typem broni niż dotychczas.

Zainteresowanie tym rodzajem sportu nie słabnie, a w klubie obecnie szkoli się blisko 30-osobowa grupa młodzieży. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w strzelectwie, jest mile widziany. Działacze klubu zapraszają nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych, którzy mogą podjąć amatorskie treningi. Chętni mogą zgłaszać się do Zespołu Szkół Technicznych.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama