Słubice: 23 kwietnia 2018   |   Imieniny: Jerzy, Wojciech
reklama
reklama

Starosta docenił zawodników i trenerów Lubusza

Nie od dziś wiadomo, że sportowcy LKS Lubusz Słubice mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Do najbardziej znanych zawodników należą m.in. Sofia Ennaoui, Paweł Czapiewski czy Małgorzata Krzyżan. Klub cały czas prężnie działa i pracuje z nowymi zawodnikami. Starania i sukcesy sportowców docenił słubicki starosta.

lubusz u_starosty
Starosta wyróżnił najlepszych trenerów i zawodników (fot. Powiat Słubicki)

Spotkanie sportowców i trenerów Lubusza ze starostą Marcinem Jabłońskim i jego zastępcą Leopoldem Owsiakiem odbyło się 11 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Słubicach. Wzięli w nim udział także klubowi działacze - prezes Zbigniew Faliński i jego zastępca Ryszard Chustecki.

Członkowie klubu sportowego mieli okazję opowiedzieć o swoich dyscyplinach, odniesionych sukcesach i planach na przyszłość. Od urzędników usłyszeli słowa uznania i podziękowania. Z rąk starosty i jego zastępcy otrzymali listy gratulacyjne i nagrody pieniężne.

- To prawdziwa przyjemność znaleźć się w towarzystwie tak znakomitych, wielokrotnie utytułowanych sportowców. Cieszymy się, że choć w taki sposób możemy podziękować za wasze sukcesy – podkreślali starosta i jego zastępca.

Kogo wyróżniono? Poniżej sylwetki nagrodzonych zawodników i trenerów.

Edward Czernik, Jacek Grześkowiak oraz Krzysztof Wesołek
Szkoleniowcy Lubusza Słubice. Ich zawodnicy reprezentowali kraj na zawodach europejskich oraz w mistrzostwach Polski, gdzie zdobywali medale i wyróżnienia. Ponadto trenerzy E. Czernik oraz K. Wesołek są opiekunami kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz kadry wojewódzkiej. Trener J. Grześkowiak jest trenerem kadry wojewódzkiej oraz kadry LZS.

Antoni Plichta – członek kadry narodowej oraz kadry wojewódzkiej. Złoty medalista (6-bój) Mistrzostw Polski Młodzików oraz zdobywca złotego medalu Halowych Mistrzostw Polski (60 m).

Jakub Czak - członek kadry LZS i kadry zaplecza PZLA. Złoty medalista Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w LA – bieg przez płotki (110 pł) oraz skok w dal .

Piotr Żak – członek kadry LZS. W 2015 roku zajął 2 miejsce w konkurencji skok o tyczce w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików w LA.

Anna Butkiewicz – członkini kadry PZLA oraz kadry LZS. W 2016 roku zajęła 5 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na dystansie 60m oraz 4 miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w biegu na 100m.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama