Słubice: 19 stycznia 2018   |   Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
reklama
reklama

Atleci z Rzepina wycisnęli III miejsce w Polsce

Drużyna Athletic Team Rzepin stanęła na podium Mistrzostw Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego. Zespół zajął III miejsce w ogólnej klasyfikacji, ale zawodnicy świetnie spisali się także w konkurencjach indywidualnych. Padł nawet rekord świata.

sport wyciskanie

Mistrzostwa odbyły się w Zalesiu w dniach 1 i 2 kwietnia. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: wyciskaniu leżąc EQ i RAW, martwym ciągu RAW oraz pierwszy raz w przysiadzie RAW. Na zawody przyjechało około 300 sportowców z całej Polski. Nie zabrakło wśród nich ekipy z Rzepina.

Grupa Athletic Team Rzepin pojechała na mistrzostwa dobrze przygotowana. Dla części zawodników był to debiut, dla innych kolejny etap przez czerwcowymi Mistrzostwami Europy. Zawodnicy walczyli o każdy kilogram. Wielkim sukcesem był występ Dawida Urbanowicza w konkurencji Deadlift (martwy ciąg) w kategorii Junior 16-17 lat, który wynikiem 67,5 kg ustanowił rekord świata. Jak wypadli pozostali?

Konkurencja Benchpress (wyciskanie leżąc):
  • Krzysztof Wolszczak, kat. 67,5 kg – złoty medal w formule RAW i EQ
  • Rafał Żarnowski, kat. 90 kg – złoty medal w formule EQ
  • Juliusz Zbierski, kat. 100 kg – złoty medal w formule EQ
  • Wiesław Kiwacki, kat. 75 kg – złoty medal w formule RAW
  • Krzysztof Wieczorek, kat. 75 kg – 7 miejsce w formule RAW
  • Dawid Urbanowicz, kat. Junior 67,5 kg – złoty medal w formule RAW
  • Dominik Wasilkiewicz, kat. Junior 75 kg – złoty medal w formule RAW
Konkurencja Deadlift (martwy ciąg):
  • Dawid Urbanowicz, kat. Junior 67,5 kg – złoty medal w formule RAW (ustanowiony Rekord Świata Juniorów 16-17 lat)
  • Dominik Wasilkiewicz, kat. Junior 75 kg – złoty medal w formule RAW
- Startując w tych zawodach dostaliśmy wiele telefonów oraz wiadomości od naszych kibiców, za które serdecznie dziękujemy. Dzięki tak wielkiemu wsparciu zyskujemy jeszcze więcej sił do startu bez względu na to, w której części Polski czy świata jesteśmy. Wielkie podziękowania należą się tym, bez wsparcia których to wszystko byłoby niemożliwe - cieszą się zawodnicy.

rzepin silacze

To kolejne duże osiągnięcie siłaczy z Rzepina. W październiku ubiegłego roku startowali na Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Sztangi skąd przywieźli aż 5 medali - trzy złote, srebrny i brązowy. Ich sukces nie byłby możliwy bez wsparcia finanowego i rzeczowego, które otrzymują od licznych sponsorów.

-
Z dumą możemy na naszych koszulkach prezentować loga firm, których właściciele rozumieją i doceniają profesjonalny sport. Dla nich wielkie podziękowania. To Edward Kozłowicz z Firmy W-K Auto-Import, Bartosz Wojsznis z Firmy Eco-Trans, Wanda Damm i Marek Damm z Firmy A-Z Personalservice GmbH oraz lokalne samorządy - Gmina Rzepin i Powiat Słubicki - podkreśla Krzysztof Zakrzewski z Athletic Team Rzepin.

[fot. Athletic Team Rzepin]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama