Słubice: 22 kwietnia 2018   |   Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
reklama
reklama

Atleci z Rzepina wycisnęli III miejsce w Polsce

Drużyna Athletic Team Rzepin stanęła na podium Mistrzostw Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego. Zespół zajął III miejsce w ogólnej klasyfikacji, ale zawodnicy świetnie spisali się także w konkurencjach indywidualnych. Padł nawet rekord świata.

sport wyciskanie

Mistrzostwa odbyły się w Zalesiu w dniach 1 i 2 kwietnia. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: wyciskaniu leżąc EQ i RAW, martwym ciągu RAW oraz pierwszy raz w przysiadzie RAW. Na zawody przyjechało około 300 sportowców z całej Polski. Nie zabrakło wśród nich ekipy z Rzepina.

Grupa Athletic Team Rzepin pojechała na mistrzostwa dobrze przygotowana. Dla części zawodników był to debiut, dla innych kolejny etap przez czerwcowymi Mistrzostwami Europy. Zawodnicy walczyli o każdy kilogram. Wielkim sukcesem był występ Dawida Urbanowicza w konkurencji Deadlift (martwy ciąg) w kategorii Junior 16-17 lat, który wynikiem 67,5 kg ustanowił rekord świata. Jak wypadli pozostali?

Konkurencja Benchpress (wyciskanie leżąc):
  • Krzysztof Wolszczak, kat. 67,5 kg – złoty medal w formule RAW i EQ
  • Rafał Żarnowski, kat. 90 kg – złoty medal w formule EQ
  • Juliusz Zbierski, kat. 100 kg – złoty medal w formule EQ
  • Wiesław Kiwacki, kat. 75 kg – złoty medal w formule RAW
  • Krzysztof Wieczorek, kat. 75 kg – 7 miejsce w formule RAW
  • Dawid Urbanowicz, kat. Junior 67,5 kg – złoty medal w formule RAW
  • Dominik Wasilkiewicz, kat. Junior 75 kg – złoty medal w formule RAW
Konkurencja Deadlift (martwy ciąg):
  • Dawid Urbanowicz, kat. Junior 67,5 kg – złoty medal w formule RAW (ustanowiony Rekord Świata Juniorów 16-17 lat)
  • Dominik Wasilkiewicz, kat. Junior 75 kg – złoty medal w formule RAW
- Startując w tych zawodach dostaliśmy wiele telefonów oraz wiadomości od naszych kibiców, za które serdecznie dziękujemy. Dzięki tak wielkiemu wsparciu zyskujemy jeszcze więcej sił do startu bez względu na to, w której części Polski czy świata jesteśmy. Wielkie podziękowania należą się tym, bez wsparcia których to wszystko byłoby niemożliwe - cieszą się zawodnicy.

rzepin silacze

To kolejne duże osiągnięcie siłaczy z Rzepina. W październiku ubiegłego roku startowali na Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Sztangi skąd przywieźli aż 5 medali - trzy złote, srebrny i brązowy. Ich sukces nie byłby możliwy bez wsparcia finanowego i rzeczowego, które otrzymują od licznych sponsorów.

-
Z dumą możemy na naszych koszulkach prezentować loga firm, których właściciele rozumieją i doceniają profesjonalny sport. Dla nich wielkie podziękowania. To Edward Kozłowicz z Firmy W-K Auto-Import, Bartosz Wojsznis z Firmy Eco-Trans, Wanda Damm i Marek Damm z Firmy A-Z Personalservice GmbH oraz lokalne samorządy - Gmina Rzepin i Powiat Słubicki - podkreśla Krzysztof Zakrzewski z Athletic Team Rzepin.

[fot. Athletic Team Rzepin]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama