Słubice: 22 października 2017   |   Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna

SKP Słubice na piątkę

Skutecznie podregulowali swój celownik piłkarze SKP Słubice. Po dość pechowym remisie na inaugurację rundy wiosennej przyszedł czas na pierwsze okazałe zwycięstwo. 9 kwietnia biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Juwenię Boczów aż 5:0.

skplub 003
SKP Słubice walczy o awans do klasy okręgowej

Juwienia to odwieczny rywal SKP, a mecze między tymi drużynami od zawsze są dla kibiców emocjonujące i obfitują w zaciętą walkę oraz wiele bramek. Nie inaczej było i tym razem.

Od pierwszych minut obie drużyny badały się i gra toczyła się w środku pola. Nieznaczną przewagę SKP udokumentował pierwszym golem Michał Bielińskim strzelając nie do obrony z około 25 metrów. Po chwili było już 2:0 dzięki sprytowi Mateusza Zająca, który skorzystał z niefrasobliwej interwencji bramkarza. Nasz snajper dołożył przed przerwą jeszcze jedno trafienie i do przerwy było 3:0 dla SKP.

Druga część gry zaczęła się od ataków gospodarzy, jednak żaden z nich nie było skuteczny. Za to SKP z iście chirurgiczną precyzją wykorzystywało swoje szanse w czym prym wiódł najlepszy snajper naszej drużyny Łukasz Kozyra. Najpierw popisał się pięknym trafieniem po tzw. długim roku, a następnie wykorzystał swoja szybkość przecinając jedno z podań w lini obronnej gospodarzy i trafiając do pustej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla SKP.

- Wynik 5:0 pokazuje, że remis w Lubniewicach należy traktować jako wypadek przy pracy, a nasz zespół zdobył kolejne cenne 3 punkty - powiedział po meczu obrońca Łukasz Najder.

Juwienia Boczów - SKP Słubice 0:5 (0:3)
  • Bramki: Bieliński, Zając (x2), Łukasz Kozyra (2x).
  • Kartki: Maciej Bartczak (ż), Łukasz Najder (ż).
  • Skład: Damian Szydło - Norbert Polowczyk, Maciej Bartczak, Łukasz Najder, Robert Rommel - Paweł Rygiel, Marcin Bartczak, Michał Bieliński (63' Maciej Olejniczak), Tomasz Krajewski - Mateusz Zając (85' Piotr Mroziński), Łukasz Kozyra (75' Dawid Rękawiecki).
SKP Słubice pozostaje liderem A klasy z 6 punktami przewagi nad Zielonymi Lubiechnia Wielka. Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają 23 kwietnia o godz. 17, a ich rywalem będzie jedyny zespół z którym SKP przegrało na jesień - GKP Pszczew.