Słubice: 16 grudnia 2017   |   Imieniny: Albina, Zdzisław
reklama
reklama

SKP Słubice na piątkę

Skutecznie podregulowali swój celownik piłkarze SKP Słubice. Po dość pechowym remisie na inaugurację rundy wiosennej przyszedł czas na pierwsze okazałe zwycięstwo. 9 kwietnia biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Juwenię Boczów aż 5:0.

skplub 003
SKP Słubice walczy o awans do klasy okręgowej

Juwienia to odwieczny rywal SKP, a mecze między tymi drużynami od zawsze są dla kibiców emocjonujące i obfitują w zaciętą walkę oraz wiele bramek. Nie inaczej było i tym razem.

Od pierwszych minut obie drużyny badały się i gra toczyła się w środku pola. Nieznaczną przewagę SKP udokumentował pierwszym golem Michał Bielińskim strzelając nie do obrony z około 25 metrów. Po chwili było już 2:0 dzięki sprytowi Mateusza Zająca, który skorzystał z niefrasobliwej interwencji bramkarza. Nasz snajper dołożył przed przerwą jeszcze jedno trafienie i do przerwy było 3:0 dla SKP.

Druga część gry zaczęła się od ataków gospodarzy, jednak żaden z nich nie było skuteczny. Za to SKP z iście chirurgiczną precyzją wykorzystywało swoje szanse w czym prym wiódł najlepszy snajper naszej drużyny Łukasz Kozyra. Najpierw popisał się pięknym trafieniem po tzw. długim roku, a następnie wykorzystał swoja szybkość przecinając jedno z podań w lini obronnej gospodarzy i trafiając do pustej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla SKP.

- Wynik 5:0 pokazuje, że remis w Lubniewicach należy traktować jako wypadek przy pracy, a nasz zespół zdobył kolejne cenne 3 punkty - powiedział po meczu obrońca Łukasz Najder.

Juwienia Boczów - SKP Słubice 0:5 (0:3)
  • Bramki: Bieliński, Zając (x2), Łukasz Kozyra (2x).
  • Kartki: Maciej Bartczak (ż), Łukasz Najder (ż).
  • Skład: Damian Szydło - Norbert Polowczyk, Maciej Bartczak, Łukasz Najder, Robert Rommel - Paweł Rygiel, Marcin Bartczak, Michał Bieliński (63' Maciej Olejniczak), Tomasz Krajewski - Mateusz Zając (85' Piotr Mroziński), Łukasz Kozyra (75' Dawid Rękawiecki).
SKP Słubice pozostaje liderem A klasy z 6 punktami przewagi nad Zielonymi Lubiechnia Wielka. Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają 23 kwietnia o godz. 17, a ich rywalem będzie jedyny zespół z którym SKP przegrało na jesień - GKP Pszczew.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama