Rozgrywany 8 kwietnia mecz na szczycie klasy okręgowej przyniósł nam miłą niespodziankę. Polonia Słubice pokazała charakter i wolę walki za którą od zawsze kochają ją kibice. Tym razem na stadionie przy ul. Sportowej poległ lider tabeli Warta Słońsk.

Polonia Słubice

Gospodarze wygrali aż 3:0 od samego początku skutecznie realizując plan taktyczny nakreślony przed meczem przez trenera Andrzeja Wypycha. Pierwszego gola zdobył Daniel Szafran już w 20 minucie, a przed przerwą (37') wynik z rzutu karnego podwyższył Norbert Pawłowicz.

W szeregi gości wkradły się nerwy i gra się zaostrzyła (łącznie sędzia pokazał 10 żółtych i 1 czerwoną kartkę). Za dwie żółte kartki (33 i 77 minuta) boisko musiał opuść Dawid Piecuch, który w wulgarny sposób poddawał w wątpliwość decyzje sędziego. W międyczasie Polonia strzeliła kolejnego gola, którego autorem był Dawid Żurawski (61'). Do końca spotkania nasza drużyna kontrolowała grę i choć były szanse na kolejne gol, to mecz zakończył się wyniki 3:0 dla Polonii.

Dzięki zwycięstwo poloniści zmniejszyli stratę do czołówki tabeli klasy okręgowej. Są obecnie na 5 miejscu w tabeli i mają już tylko 6 oczek mniej od 3 drużyn z takim samym dorobkiem punktowym - Warty Słońsk, Orła Międzyrzecz oraz Zjednoczonych Przytoczna.

Polonia Słubice - Warta Słoński 3:0 (2:0)
  • Bramki: Szafran (20'), Pawłowicz (37'), Żurawski (61').
  • Kartki: Pawłowicz (ż), Gronostaj (ż), Kurkowski (ż), Grabowski (ż), Szafran (ż).
  • Skład: Michał Mosica, Radosław Kamiński, Tomasz Fedyk, Rafał Gronostaj, Tomasz Koszela, Igor Kurkowski, Norbert Makuchowski (Tomasz Frąckowiak 85'), Norbert Pawłowicz (Dominik Grabowski 75'), Daniel Szafran, Dawid Żurawski (Mariusz Guraj 80'), Przemysław Begier.