Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Rowerowy maraton tuż tuż - zobacz program i trasę (foto)

Już w sobotę 8 kwietnia czeka nas wielka impreza rowerowa. Chęć udziału w VERUS AOK Maraton MTB Słubice zadeklarowało do tej pory ponad 300 osób, a zapisy nadal trwają. Mile widziani są też najmłodsi uczestnicy dla których przygotowano osobny festyn rowerowy.

Maraton MTB Słubice

Wg przedstawicieli stowarzyszenia FSL Aktywni dla Powiatu, które organizuje imprezę, przygotowania są dopięte na ostatni guzik. Kto jeszcze nie zdecydował o udziale, może nadal się zapisać drogą elektroniczną, a także rano w dniu zawodów.

Jak informowaliśmy już wcześniej, sam wyścig odbędzie się na malowniczo położonej trasie w okolicy Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pętla ma 13 km długości, zawodnicy biorący udział na dystansie MEGA okrążą ją trzykrotnie. Dla mniej zaawansowanych sportowców – amatorów przewidziano dystans MINI, czyli jedno okrążenie. Jak podkreślają organizatorzy, każdy będzie w stanie je przejechać, nawet nie posiadając profesjonalnego sprzętu.

Znamy również dokładny program minutowy imprezy. Impreza oficjalnie rozpocznie się o godz. 10.15 i potrwa do około 16. Biuro zawodów będzie zlokalizowane w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Słubicach. Szczegóły poniżej.

VERUS AOK Maraton MTB Słubice
  • 07.30 – 10.00 godziny otwarcia biura zawodów (zapisy)
  • 10.15 – oficjalne otwarcie zawodów
  • 10.30 – start dystansu MINI
  • 12.00 – start dystansu MEGA
  • 14.30 – zamknięcie trasy na dystansie MEGA
  • 15.00 – dekoracja zwycięzców na dystansach MINI i MEGA
  • 15.30 – losowanie nagród i oficjalne zamknięcie imprezy
Na rowerowe święta organizatorzy zapraszają także najmłodszych, o czym szerzej pisaliśmy w naszej poprzedniej publikacji. Wyścigi dla dzieci odbędą się na głównym stadionie SOSiR. Udział jest darmowy, a zapisy odbędą się rano w dzień zawodów. Program poniżej.

Festyn rowerowy dla dzieci
  • 10.30 - 12.00 zapisy w biurze zawodów
  • 12.30 - 13.30 wyścigi rowerowe dla dzieci
  • 14.00 - wręczenie nagród
- Warto wybrać się całymi rodzinami i wziąć udział w zmaganiach rowerowych, także amatorsko, tym bardziej, że organizatorzy wraz ze sponsorami zadbali o cenne nagrody finansowe i rzeczowe oraz bardzo bogaty pakiet startowy, pamiątkowy numer startowy oraz możliwość wzięcia udziału w losowaniu niezwykle atrakcyjnych nagród – zachęca Robert Tomczak, prezes stowarzyszenia FLS Aktywni dla Powiatu, które jest głównym organizatorem maratonu.

Dla naszych czytelników mamy fotki z objazdu trasy, które przygotowała dla nas Małgorzata Konopka z grupy Lux Torpedy. Zapraszamy do obejrzenia galerii i... zapisów na zawody!Więcej informacji - OFICJALNA STRONA ZAWODÓW
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama