Słubice: 27 maja 2018   |   Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
reklama
reklama

Dubska zagra w Prowincji

Klub Prowincja zaprasza na koncert zespołu Dubska, jednego z najważniejszych bandów polskiego reggae. Rezerwujcie już bilety na kwietniową imprezę.

prowincja dubska

Dubska -  powstali w Bydgoszczy w 1999 roku. Początkowo muzyka zespołu niemal pozbawiona była wokalu a na główny plan wysunięta była jazzująca sekcja dęta. Muzyka jaka powstawała w pierwszym okresie działalności zespołu inspirowana była reggae i ska z licznymi elementami dubu. Kilka lat później w zespole pojawili się wokaliści, Marcin Muszyński (2003) i Dymitr Czabański (2004), co spowodowało zwrot muzyki Dubska w kierunku piosenek. Pierwsza oficjalna płyta zespołu - „Dubska” - ukazała się w 2005 roku. Był to wówczas jeden z najlepszych debiutów na polskiej scenie reggae, co potwierdził coroczny plebiscyt magazynu „Free Colours” - jedynego polskiego pisma poświęconego w całości muzyce reggae. Zespół Dubska znalazł się w 2005 roku w gronie finalistów 3 kategorii:
  • Najlepsza płyta polska
  • Największa polska muzyczna nadzieja
  • Najlepszy polski debiut płytowy

Po wydaniu debiutanckiej płyty zespół został zaproszony na wiele dużych festiwali, takich jak: Afryka w Toruniu, Ostróda Reggae Festival, Winter Reggae w Gliwicach, Gorzyce Reggae Festiwal, Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, Reggae nad Wartą w Gorzowie Wielkopolskim, a także na Przystanek Woodstock – od tego czasu Dubska występują na tych i innych festiwalach regularnie.

Bilety w cenie 25 zł – przedsprzedaż dostępne w klubie oraz 30 zł przed koncertem. Rezerwacja biletów: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub sms: 603 952 430, w treści wiadomości wpisujemy „dubska, ilość biletów, imię i nazwisko osoby zamawiającej oraz miejscowość”.

Termin: 08.04.2017 godz. 20:00. Miejsce: Klub Prowincja.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama