Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Galeria Okno doceniona przez ekspertów

Działalność słubickiej Galerii Okno po raz kolejny spotkała się z uznaniem ogólnopolskich ekspertów. Tym razem doceniło ją czasopismo "artluk", które w podsumowaniu minionego roku wymieniło galerię w gronie najciekawszych instytucji sztuki współczesnej w Polsce.

Galeria Okno
Szefową Galerii Okno jest Anna Panek-Kusz (w środku)

Artluk to czasopismo prowadzone przez Stowarzyszenie Kulturalne ARTES, prowadzone przez artystów i dla artystów. W swojej działalności propaguje szeroko pojętą sztukę współczesną, wspiera młodych twórców, jak również zajmuje się promocją rodzimej sztuki za granicą.

Dziennikarze tego prestiżowego periodyku wytypowali dwadzieścia podmiotów z całej Polski, które ich zdaniem miały najciekawszy program artystyczny w 2016 roku. Galeria Okno ze Słubic znalazała się na doskonałej 11 pozycji.

- To prężnie działająca instytucja na peryferiach głównych ośrodków sztuki, współpracująca z niemieckimi placówkami kulturalnymi zza Odry we Frankfurcie. Można od niej uczyć się dobrosąsiedzkiego współżycia - czytamy o słubickiej galerii w podsumowaniu "artluka".

Równolegle opublikowano oddzielny ranking najciekawszych wystaw i wydarzeń w dziedzinie sztuki. Tu także mieliśmy słubicki akcent. Na dziewiątej pozycji sklasyfikowano Festiwal Nowej Sztuki "lAbiRynT", czyli najcenniejszy "produkt" Galerii Okno, który od 7 lat z powodzeniem funkcjonuje na polsko-niemieckim pograniczu. Dziennikarze "artluka" określili festiwal mianem "imponującego przedsięwzięcia".

Labirynt 2016

Galeria Okno powstała w 2002 roku i funkcjonuje w ramach Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Prezentuje nowoczesną sztukę skupiając się przede wszystkim na projektach artystycznych o charakterze edukacyjnym i transgranicznym. Głównym obszarem jej działalności jest fotografia w rozmaitych odmianach. Kuratorem galerii od samego początku jest Anna Panek-Kusz.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama