Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Galeria Okno doceniona przez ekspertów

Działalność słubickiej Galerii Okno po raz kolejny spotkała się z uznaniem ogólnopolskich ekspertów. Tym razem doceniło ją czasopismo "artluk", które w podsumowaniu minionego roku wymieniło galerię w gronie najciekawszych instytucji sztuki współczesnej w Polsce.

Galeria Okno
Szefową Galerii Okno jest Anna Panek-Kusz (w środku)

Artluk to czasopismo prowadzone przez Stowarzyszenie Kulturalne ARTES, prowadzone przez artystów i dla artystów. W swojej działalności propaguje szeroko pojętą sztukę współczesną, wspiera młodych twórców, jak również zajmuje się promocją rodzimej sztuki za granicą.

Dziennikarze tego prestiżowego periodyku wytypowali dwadzieścia podmiotów z całej Polski, które ich zdaniem miały najciekawszy program artystyczny w 2016 roku. Galeria Okno ze Słubic znalazała się na doskonałej 11 pozycji.

- To prężnie działająca instytucja na peryferiach głównych ośrodków sztuki, współpracująca z niemieckimi placówkami kulturalnymi zza Odry we Frankfurcie. Można od niej uczyć się dobrosąsiedzkiego współżycia - czytamy o słubickiej galerii w podsumowaniu "artluka".

Równolegle opublikowano oddzielny ranking najciekawszych wystaw i wydarzeń w dziedzinie sztuki. Tu także mieliśmy słubicki akcent. Na dziewiątej pozycji sklasyfikowano Festiwal Nowej Sztuki "lAbiRynT", czyli najcenniejszy "produkt" Galerii Okno, który od 7 lat z powodzeniem funkcjonuje na polsko-niemieckim pograniczu. Dziennikarze "artluka" określili festiwal mianem "imponującego przedsięwzięcia".

Labirynt 2016

Galeria Okno powstała w 2002 roku i funkcjonuje w ramach Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Prezentuje nowoczesną sztukę skupiając się przede wszystkim na projektach artystycznych o charakterze edukacyjnym i transgranicznym. Głównym obszarem jej działalności jest fotografia w rozmaitych odmianach. Kuratorem galerii od samego początku jest Anna Panek-Kusz.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama