Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Wernisaż wystawy Zygmunta Derenia

Galeria Mała Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Zygmunta Derenia pt. “Twarzą w twarz“. Prace słubickiego pasjonaty, rzeźbiarza i rysownika będzie można oglądać od najbliższego czwartku.

wystawa derenin

Wystawa, która zobaczymy w SMOK-u, składa się z kilkunastu rzeźb oraz płaskorzeźb. Podczas wernisażu widzów czeka dodatkowa atrakcja. Będzie można na żywo przyjrzeć się pracy artysty.

- Losy Zygmunta Derenia jako artysty prowadziły go od zbierania kolorowych, zdobionych szkiełek w wieku chłopięcym i kolekcjonowania portretów ludzi o charakterystycznym wyglądzie. Następnie podejmował próby rysowania twarzy, aż zainteresował się pracą w trójwymiarze - informują organizatorzy.

Kim jest Zygmunt Dereń? Na co dzień jest mężem, ojcem, dziadkiem i człowiekiem z zasadami. Od najmłodszych lat był wrażliwy na piękno sztuki i przyrody. Nieśmiałe próby rysowania ludzkich twarzy z czasem przekształciły się w coraz szersze artystyczne poszukiwania. Rzeźbił w mydle, kredzie, a nawet... suporeksie. Inspiracji szukał na starych cmentarzach i ruinach zamków.

Artystyczne poszukiwania inspiracji doprowadziły go do obecnych eksperymentów w nowymi surowcami rzeźbiarskimi. Od niedawna wkroczył w świat technologii informatycznych, które otwierają mu drzwi do nowych możliwości i pomysłów.

- Czuje się wolny. W harmonii ze sztuką, przyrodą i samym sobą - mówi sam artysta.

Termin: 12.01.2017, godz. 17:00. Miejsce: Galeria Mała SMOK.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama