Słubice: 27 maja 2018   |   Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Tak grali i śpiewali z okazji Nowego Roku (foto)
reklama
reklama

Tak grali i śpiewali z okazji Nowego Roku (foto)

Już po raz 19. artyści i muzycy związani ze Słubickim Towarzystwem Muzycznym zaprosili mieszkańców Słubic na Koncert Noworoczny. Tym razem na scenie dominowały klimaty latynoamerykańskie i muzyka filmowa.

Koncert Noworoczny

Impreza odbyła się 7 stycznia w Collegium Polonicum w Słubicach. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, organizatorzy przygotowali aż dwa koncerty.

Każdy z nich był podzielony na dwie części. W pierwszej popularne przeboje muzyki filmowej zaserwował publiczności Michał Grobelny. Zaśpiewał m.in. utwory nagrodzone Oscarami z filmów o przygodach Jamesa Bonda, "Króla Lwa" czy "Leona Zawodowca". Wykonał także kilka własnych kompozycji.

W drugiej część koncertu królowała muzyka latynoamerykańska. Melomani ze Słubic wysłuchali dwóch dzieł Ariela Ramireza - Misa Criolla oraz Navidad Nuestra. Ich wykonania podjęli się Wojciech Kuczyński i Bartosza Borula wspólnie z chórem Adoramus pod dyrekcją Barbary Weiser w towarzystwie muzyków z Peru, Chile, Argentyny i Kolumbii. Muzyce towarzyszyły taneczne akcenty w wykonaniu członków szkoły Bohema.

Wszystkie te momenty uwieczniliśmy naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama