Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Młodzi muzycy zadbali o świąteczny natrój (foto)

O świąteczny klimat zadbali uczniowie i nauczyciele Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna. 22 grudnia zaprosili mieszkańców Słubic na bożonarodzeniowy kiermasz połączony z muzycznymi występami.

Koncert SNOSM

Przed zgromadzoną publicznością, głównie rodzicami i dziadkami, uczniowie zaprezentowali nie tylko kolędy i pastorałki, ale także popularne utwory muzyki rozrywkowej. Wśród zaproszonych gości pojawili się szefowa Słubickiego Towarzystwa Muzycznego Barbara Weiser oraz proboszcz parafii pw. Ducha Świętego Henryk Wojnar. O nagłośnienie zadbał niezawodny Piotr Tamborski.

Oprócz uczty muzycznej na odwiedzających szkołę czekał także szkolny kiermasz świąteczny. Odświętnie ubrany stół uginał się od mnóstwa pyszności przygotowanych wspólnymi siłami przez uczniów i rodziców SNOSM. Były przetwory domowej roboty, pieczone pierniki, rozmaite ozdoby świąteczn, a nawet... poduszki. Świąteczne ciasto z makiem przygotowała sama dyrektor szkoły, Barbara Chojnicka.

Na zakończenie koncertu wszyscy przełamali się opłatkiem i składali sobie świąteczno-noworoczne życzenia. Każdy chętny mógł także otrzymać najnowszą płytę z kolędami nagraną przez uczniów szkoły wspólnie z kolegami zza Odry. Była także możliwość zdobycia poprzedniego krążka, zarejestrowanego dwa lata temu.

O podzielenie się wrażeniami ze świątecznego spotkania poprosiliśmy dyrektor B. Chojnicką.

- "Hej kolęda, kolęda..." zagościła także i u nas. Ponieważ jesteśmy szkołą muzyczną, naturalnym było, że zamiast tradycyjnych jasełek czy wigilijnych spotkań, zorganizujemy świąteczne spotkanie w formie koncertu. Atmosfera była cudowna, dziękuję wszystkim za przybycie i za pośrednictwem Waszej redakcji w imieniu naszej szkoły składam wszystkim serdeczne życzenia. Życzymy każdemu, by Boże Narodzenie było pełne miłości, radości, pokoju w sercu, ciepłe tak, jak ciepłą jest muzyka nierozerwalnie związana z tym czasem. Na cały Nowy Rok, sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, zdrowia i realizacji najśmielszych planów - podsumowała B. Chojnicka.

Zapraszamy do galerii zdjęć przygotowanej przez naszego reportera.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama