Słubice: 23 maja 2018   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Piernikowe warsztaty w bibliotece (foto)

W bibliotece miejskiej zapachniało piernikami, lukrem, choinką i świąteczną atmosferą. 14 grudnia odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty dla dzieci i dorosłych. Nie obyło się bez części artystycznej. 

warsztaty świąteczne

Tegoroczne warsztaty rozpoczęły się miłą niespodzianką. Uczniowie z Grupy Art and Creativity ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach pod kierunkiem Haliny Samsonowicz zaprosili uczestników na przedstawienie pt. „Jasełkowa łezka - humoreska”.

Był to spektakl przedstawiający historię narodzin Jezusa w lekkiej, nieco humorystycznej formie. Prócz tradycyjnych postaci zaskoczył widzów także oryginalnymi bohaterami – w stajence pojawiają się myszy i kot. Przedstawienie wprowadziło widzów w świąteczny nastrój.

Po występach artystycznych uczestnicy warsztatów z entuzjazmem przystąpili do ozdabiania pierników. Każdy mógł przygotować niepowtarzalne podarunki dla swoich bliskich. Powstały niepowtarzalne piernikowe kompozycje ozdobione lukrem i kolorowymi cukierkami. Świąteczne ciasteczka zostały upieczone przez przyjaciół biblioteki, lokalne artystki Kazimierę Staniak z Drzecina i Danutę Golubską ze Słubic.

W świątecznym spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób. Kolorowe pierniki umilą świąteczny czas w wielu domach. Poniżej fotorelacja udostępniona naszej redakcji przez organizatorów.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama