Słubice: 24 kwietnia 2018   |   Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
reklama
reklama

Słubiczanie świętowali z Grupą Pomagamy (foto)

Za nami pierwsza miejska wigilia organizowana przez Grupę Pomagamy. W niedzielne popołudnie na placu Bohaterów śpiewano kolędy, smakowano świątecznych potraw i wspólnie celebrowano zbliżające się Boże Narodzenie.

Magiczna Gwiazdka

"Magiczna Gwiazdka z Grupą Pomagamy" to pierwsza tego typu inicjatywa zorganizowana przez członków grupy. Imponować może rozmach z jakim wiele tygodni temu rozpoczęto przygotowania. Swoją pomoc zaoferowało mnóstwo prywatnych osób, lokalnych firm, organizacji i instytucji. Wszystko po to, aby 18 grudnia mieszkańcy Słubic mogli spotkać się na wigilii - bezpłatnej, dostępnej dla wszystkich i z pełną mocą atrakcji.

A tych nie zabrakło. Na gości czekała prawdziwa uczta. Kilkunastometrowy stół uginał się od wszelkiej maści ciast, przysmaków, słodyczy i domowych wypieków. Były tradycyjny kompot i bigos prosto z kuchni polowej, a na fanów pierogów czekało aż 1800 sztuk tego świątecznego przysmaku, ręcznie zrobionych przez gospodynie z okolicznych sołectw. Rozeszły się do ostatniej sztuki!

Magiczna Gwiazdka

Wigilię odwiedzili harcerze ze słubickiego Hufca, którzy na samym początku imprezy przekazali mieszkańcom Słubic Betlejemskie Światełko Pokoju - ogólnoświatowy znak pokoju, miłości i nadziei. I w takiej właśnie atmosferze toczyła się cała "Magiczna Gwiazdka".

Dla maluchów przygotowano specjalny kącik artystyczny, gdzie każde chętne dziecko mogło wziąć udział w szykowaniu bożonarodzeniowych ozdób, które później zawisły na choince przygotowanej przez organizatorów. Na świątecznej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć Mikołaja, który był wręcz oblegany przez najmłodszych. Każde dziecko otrzymało od niego prezent. Były także spontaniczne tańce z... panią Mikołajową i wspólnie robienie najdłuższego łańcucha choinkowego w historii Słubic.

Wigilia z Grupą Pomagamy była niezwykle rozśpiewana. A to za sprawą odbywającego się równolegle finału konkursu wokalnego pt. "Wyśpiewaj Złotą Gwiazdkę". Na scenie zaprezentowała się finałowa dziesiątka artystów, którą wcześniej w głosowaniu wybrali internauci. Artyści swoimi występami umilali czas przybywającym gościom, a tych - mimo wyjątkowo kiepskiej pogody - nie brakowało. Wg szacunków organizatorów w trakcie trzygodzinnej imprezy przez plac Bohaterów przewinęło się około 700 osób.

Ci co przybyli nie żałowali, bo muzyczne występy rozgrzały nieco zziębniętą publikę. Pierwsze miejsce wyśpiewał kwartet w składzie Karolina Konsik, Wioleta Konsik, Leonard Chwałko, Klaudia Chwałko. Drugie miejsce zajęły dzieci z Pracowni Edukacji Kulturalnej z Górzycy, a trzecie solistka Aleksandra Klincewicz. Osobną statuetkę za najpiękniejszy wokal przyznano Wiktorii Rozalik, a dodatkowe, specjalne wyróżnienie od jury otrzymała Julia Radkiewicz.

Magiczmna Gwiazdka

Na zakończenie wszystkich gości czekała dodatkowa muzyczna niespodzianka. Grupa Pomagamy zaprezentowała swoją piosenkę świąteczną, którą wyśpiewała prosto ze sceny. Muzyka Piotra Tamborskiego, słowa Kingi Banaśkiewicz i wokalne popisy członków grupy, poderwały do skocznych ruchów niejedną osobę. Na zakończenie organizatorzy przekazali wszystkim świąteczne życzenia.

Jak było? Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama