Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Polskie i niemieckie dzieci nagrały płytę z kolędami
reklama
reklama

Polskie i niemieckie dzieci nagrały płytę z kolędami

Za nami premiera polsko-niemieckiej płyty z kolędami. Nagranie to wspólny projekt dwóch szkół muzycznych ze Słubic i Frankfurtu. Na płycie znalazły się znane kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach.

koledowanie wspolna_plyta

Przedsięwzięcie było częścią szerszego projektu pt. "Baśniowe Święta Bożego Narodzenia" organizowanego przez ARLE gGmbH i Fundację Medycyna Bez Granic. Do wspólnego kolędowania zaproszono Społeczną Niepubliczną Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia ze Słubic wspólnie z niemiecką Grundschule Am Botanischen Garten.

Nad stroną muzyczną i techniczną czuwali Maciej Sławny i Piotr Tamborski. Pod ich okiem w studio Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zarejestrowano wszystkie utwory. Dzieci zaśpiewały aż w czterech językach: polskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim. W przygotowaniach do nagrania pomagali pedagodzy - Katarzyna Penkala, Małgorzata Weiser-Mierzwiak i Barbara Weiser.

Na dzień premiery wyznaczono 10 grudnia. Młodzi artyści ze swoimi opiekunami spotkali się w Domu Bolfrasa we Frankfurcie. Tam w towarzystwie burmistrztów Słubic i Frankfurtu nad Odrą rozpoczęli wspólne kolędowanie. Po koncercie uczestnicy przeszli w stronę frankfurckiej magistrali, gdzie odbywała się większość imprez w ramach Baśniowego Bożego Narodzenia. W muzycznym domku i warsztacie św. Mikołaja dzieci mogły wykonać bajeczne domki z piernika i wspólnie pośpiewać kolędy.

O powstanie płyty zapytaliśmy Barbarę Chojnickę, dyrektorkę szkoły ze Słubic.

- Szykując płytę sięgnęliśmy po utwory znane mieszkańcom Dwumiasta, które okrasiliśmy niebanalnymi aranżami. Na krążku pojawił się także dość trudny utwór, który rozczuli chyba każdego. Płyta jest pamiątką na całe życie zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin. Może być doskonałym prezentem choinkowym. Warto jej posłuchać - powiedziała B. Chojnicka.

Dzieci i nauczyciele mogą być dumni, bo to już trzecia płyta w sześcioletniej historii szkoły. Każdy, kto chciałby otrzymać egzemplarz, może zgłosić się do siedziby szkoły przy ul. Wojska Polskiego 142. Płyta była także kolportowana podczas tegorocznego Preludium Bożonarodzeniowego.

Kolejna okazja do zaprezentowania twórczości młodych artystów będzie już 22 grudnia o godz. 14. Dyrekcja szkoły zaprasza na wspólne muzykowanie w świątecznym klimacie. Będą czekać nie tylko rarytasy muzyczne, ale i świąteczny jarmark przygotowany przez całą szkolną społeczność.

Poniżej fragmenty utworów z płyty udostępnione przez dyrekcję szkoły.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama