Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
reklama
reklama

Preludium Bożonarodzeniowe w naszym obiektywie

Przygotowania do Bożego Narodzenia w Słubicach nabierają rozpędu. O wprowadzenie nas w świąteczny nastrój zadbali artyści skupieni przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Jak co roku przygotowali Preludium Bożonarodzeniowe.

Preludium Bożonarodzeniowe

Preludium Bożonarodzeniowe to piękna tradycja, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Słubic i sąsiedniego Frankfurtu. Impreza jest stałym elementem transgranicznego Aktywnego Kalendarza Adwentowego, który organizowany jest wspólnie przez Niemców i Polaków na naszym pograniczu.

W tym roku, po raz pierwszy w historii, zaplanowano aż trzy koncerty, a rekordowa liczba chętnych spowodowała, że wejściówki rozeszły się szybko jak świeże bułeczki. Pierwsze dwa świąteczne spotkania odbyły się 17 grudnia, natomiast trzeci, dodatkowy koncert zaplanowano dzień później.

Lokalne zespoły i artyści, wspierani przez muzyków ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, zaprezentowali program składający się zarówno ze znanych jak i tych nieco mniej popularnych kolęd i pastorałek. Na scenie w auli Collegium Polonicum zobaczyliśmy ponad setkę artystów. Miłą niespodzianką był debiut sceniczny... grupy Pomagamy, której członkowie wykonali przygotowaną przez siebie piosenkę świąteczną. O muzyczne kierownictwo tegorocznego Preludium Bożonarodzeniowego zadbali Tomasz Pilarski i Piotr Tamborski.

Jak było? O tym przekonacie się oglądając fotorelację przygotowaną przez naszego reportera. Zapraszamy!

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama