Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Festiwal UNITHEA zaprasza artystów do konkursu

Trwają przygotowania do 20. edycji polsko-niemieckiego festiwalu teatralnego "Unithea". Jubileuszowa edycja będzie różniła się od dotychczasowych. W otwartej formule organizatorzy zapraszają do współpracy twórców z regionu Słubic i Frankfurtu. Trwa konkurs ofert na najciekawsze projekty artystyczne.

unithea_01
Festiwal Unithea (fot. archiwum)

Festiwal organizowany jest przez studentów Uniwersytetu Viadrina przy wsparciu samorządów z obu stron Odry i takich instytucji jak SMOK czy Kleist Forum. Tegoroczna edycja otrzymała odświeżoną formułę, a jej hasłem przewodnim jest "Wir - My". Organizatorzy chcą postawić na regionalizm i lokalnych artystów, a do współtworzenia programu zaprosić mieszkańców Słubic i Frankfurtu.

Lokalni twórcy mile widziani

Festiwal UNITHEA szuka lokalnych twórców, którzy własnymi projektami ukażą potencjał artystyczny naszego regionu i rozbudzą zainteresowanie sztuką wśród mieszkańców. UNITHEA czeka na pomysły jak można poprzez sztukę łączyć mieszkańców, stwarzać poczucie wspólnoty bez wykluczania jednostek. Wydarzenie jest otwarte na aktorów, malarzy, muzyków, raperów, poetów, tancerzy, miotaczy ogniem, magików – jednym słowem wszystkich utalentowanych.

- W dniach 8 -11 czerwca 2017 roku udostępniamy scenę dla Waszych występów – mogą być to klasyczne formy teatralne, a także inne formy artystyczne jak teatr tańca i lalki, performance, teatr uliczny, koncerty, wystawy, warsztaty, czytania lub instalacje. Wszystko jest dozwolone! Jesteśmy otwarci także na nowe formy, prowokacyjne i głośne! - zachęca Joanna Malarz z grupy Unithea.

Wybrane projekty artystyczne mogą uzyskać dofinansowanie ze środków festiwalu. Organizatorzy zapewniają artystom również pokrycie kosztów podróży, zakwaterowania i wyżywienia.

Wyślij aplikację i dołącz do festiwalu

Jak wziąć udział w konkursie? Zgłoszenia zawierające szczegóły artystycznego projektu, najlepiej w formie konspektu jak i nagrań na CD lub DVD, należy wysyłać do 30.01.2017 na adres:
  • Europa-Universität Viadrina
  • Professur für Kulturmanagement
  • Große Scharrnstraße 59
  • 15230 Frankfurt (Oder)
Gdzie szukać informacji?

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Osoby zainteresowane festiwalem zapraszamy na stronę www.unithea.com.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama