Słubice: 26 kwietnia 2018   |   Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
reklama
reklama

Aktywny Kalendarz Adwentowy - poczuj magię świąt

Kolejny raz grudzień upłynie mieszkańcom Słubic i Frankfurtu na rozmaitych aktywnościach artystycznych i kulturalnych. Zaplanowane w ramach Aktywnego Kalendarza Adwentowego wydarzenia pozwolą poczuć atmosferę świąt odbiorcom w każdym wieku.

Kalendarz Adwentowy

Aktywny Kalendarz Adwentowy to cyklicznie odbywające się po dwóch stronach Odry imprezy w świątecznym klimacie. W terminie od 1 do 24 grudnia liczne instytucje kulturalne i społeczne zapraszają mieszkańców do udziału w koncertach, warsztatach i spotkaniach w celu wzajemnego poznania polskich i niemieckich tradycji bożonarodzeniowych.

Co będzie się działo?

Kalendarz otworzy koncert frankfurckiej orkiestry Fanfarengarde, który odbędzie się 1 grudnia w auli Collegium Polonicum. W ciągu kolejnych dni będzie można m.in. zabrać dzieci w podróż do świata bajek w języku polskim i niemieckim, posłuchać opowieści o otaczającej nas przyrodzie, czy wziąć udział w warsztatach ozdób świątecznych z filcu i tkanin.

Nieco starszych stowarzyszenie „My Life” zaprasza na dwujęzyczne spotkanie autorskie z opowieścią bożonarodzeniową, a Gmina Żydowska na wystawę „ Sprawiedliwi Świata”. Słubiczanie czekają już z pewnością na Preludium Bożonarodzeniowe, które tradycyjnie przygotowuje Słubicki Miejskie Ośrodek Kultury. Zwieńczeniem kalendarza będzie wspólna, polsko-niemiecka pasterka w kościele Ducha Świętego.

Pośród imprez, odbywających się codziennie po obu stronach Odry, każdy znajdzie coś dla siebie. Co ważne, wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Aktywnego Kalendarza Adwentowego dostępne są bezpłatnie.

Pobierz szczegółowy program

Aktywny Kalendarz Adwentowy

Organizatorzy

Projekt jest współfinansowany przez Federalne Ministerstwo ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży w ramach ogólnoniemieckiego programu „Demokratie leben!”. Organizatorami są: Quartiersmanagement Frankfurt (Oder), Urząd Miejski w Słubicach, stowarzyszenie „intertreff“ e.V, Wohnungswirtschaft Frankfurt (Oder) GmbH, Duszpasterstwo Akademickie „Parakletos” w Słubicach, Rada Samorządu Studenckiego (AstA) Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

kalendarz logo

---

Nasza redakcja, jak co roku, patronuje tej transgranicznej imprezie. Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji dotyczących kalendarza oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń poprzez stronę internetową lub nasz profil na Facebooku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama