Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
reklama
reklama

Musica Autumna ponownie w Słubicach

Słubickie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na kolejne spotkanie z muzyką klasyczną w ramach festiwalu Musica Autumna. Tym razem usłyszymy kompozycje argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza.

bartosz-borula
Na scenie zobaczymy m.in. Bartosza Borulę

- Każdego roku staramy się przedstawić naszym słuchaczom dzieła muzyczne, które na długo zagoszczą  w ich sercach. Tym razem wysłuchamy, po raz pierwszy w Słubicach, dwa wspaniałe utwory argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza, które wprowadzą nas w świąteczny nastrój - podkreśla Barbara Weiser-Lada, szefowa Słubickiego Towarzystwa Muzycznego.

Pierwszy z nich to "Misa Criolla" (Msza Kreolska). Jest to msza oparta na motywach ludowych tańców latynoamerykańskich. Kolejnym  utworem będzie "Navidad Nuestra" (Nasze Boże Narodzenie). Oba dzieła to klasyka muzyki argentyńskiej, wykonywane na scenach muzycznych całego świata.

Jakich artystów zobaczymy na scenie?

W partiach solowych usłyszymy dwóch absolwentów Kameralnego Chóru Adoramus. Bartosz Borula oraz Wojciech Kuczyński to dwaj tenorzy, którzy po skończonych studiach wokalnych goszczą na scenach oper w kraju i za granicą. Partie instrumentalne wykonane zostaną przez lokalnych muzyków, Igora Łysenko oraz Artura Waniana. Będą też egzotyczne akcenty w postaci muzyków z Peru, Chile oraz Argentyny.

Bilety

Bilety na koncert Musica Autumna są do nabycia w siedzibie Państwowej Szkole Muzycznej w Słubicach. Cena wejściówki wynosi 45 zł.

Termin: 19.11.2016, godz. 19:30. Miejsce: aula Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama