Słubice: 26 czerwca 2017   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Już dziś polsko-niemieckie "Rytuały" (foto)

Dziś wielki finał polsko-niemieckiego projektu edukacyjnego realizowanego pod egidą Brandenburskiej Orkiestry Państwowej z Frankfurtu . Licealiści ze Słubic wspólnie z gimnazjalistami z Kowalowa i swoimi kolegami zza Odry zaprezentują przedstawienie pt. "Rytuale/Rytuały".

rytuały Słubice

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Murat Coşkun. Funkcji dyrektora artystycznego projektu podjął się Howard Griffiths, a za reżyserię i choreografię odpowiada Be van Vark. Z polskiej strony nad koordynacją projektu czuwały Barbara Weiser oraz Dorota Rutka, która opiekowała się tańczącą młodzieżą.

Przez kilka miesięcy 320 polskich i niemieckich uczniów z 16 szkół i 11 miast spotykało się regularnie by przygotować spektakularne przedstawienie. W tym gronie byli również uczniowie z powiatu słubickiego - liceum w Słubicach oraz gimnazjum w Kowalowie. 10 kwietnia do Eurocampu przy jeziorze Helenesee zjechały się wszystkie grupy by wspólnie, pod opieką fachowców, przygotować finałowe przedstawienie zatytułowane "Rytuale/Rytuały".

O czym jest przedstawienie? To magiczny pokaz pełen tańca, muzyki, kolorowych strojów i nawiązań do przeszłości. Premierowy pokaz odbędzie się 30 kwietnia o godz. 14:00 w Kleist Forum. Kolejne tego samego dnia o godz. 17.00 oraz dzień później (1 maja) o godz. 15:00.

Organizatorzy zapraszają na to przedstawienie wszystkich mieszkańców Słubic i Frankfurtu.

Poniżej galeria zdjęć z jednej z prób. Autorem fotek jest Dorota Rutka. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz budowę mariny rzecznej w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama