Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Już dziś polsko-niemieckie "Rytuały" (foto)

Dziś wielki finał polsko-niemieckiego projektu edukacyjnego realizowanego pod egidą Brandenburskiej Orkiestry Państwowej z Frankfurtu . Licealiści ze Słubic wspólnie z gimnazjalistami z Kowalowa i swoimi kolegami zza Odry zaprezentują przedstawienie pt. "Rytuale/Rytuały".

rytuały Słubice

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Murat Coşkun. Funkcji dyrektora artystycznego projektu podjął się Howard Griffiths, a za reżyserię i choreografię odpowiada Be van Vark. Z polskiej strony nad koordynacją projektu czuwały Barbara Weiser oraz Dorota Rutka, która opiekowała się tańczącą młodzieżą.

Przez kilka miesięcy 320 polskich i niemieckich uczniów z 16 szkół i 11 miast spotykało się regularnie by przygotować spektakularne przedstawienie. W tym gronie byli również uczniowie z powiatu słubickiego - liceum w Słubicach oraz gimnazjum w Kowalowie. 10 kwietnia do Eurocampu przy jeziorze Helenesee zjechały się wszystkie grupy by wspólnie, pod opieką fachowców, przygotować finałowe przedstawienie zatytułowane "Rytuale/Rytuały".

O czym jest przedstawienie? To magiczny pokaz pełen tańca, muzyki, kolorowych strojów i nawiązań do przeszłości. Premierowy pokaz odbędzie się 30 kwietnia o godz. 14:00 w Kleist Forum. Kolejne tego samego dnia o godz. 17.00 oraz dzień później (1 maja) o godz. 15:00.

Organizatorzy zapraszają na to przedstawienie wszystkich mieszkańców Słubic i Frankfurtu.

Poniżej galeria zdjęć z jednej z prób. Autorem fotek jest Dorota Rutka. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama