Słubice: 20 lipca 2018   |   Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Wspólne spotkanie mieszkańców Słubic i Frankfurtu (foto)
reklama
reklama

Wspólne spotkanie mieszkańców Słubic i Frankfurtu (foto)

Podczas tegorocznego Święta Hanzy czekało na słubiczan nowe kulturalne wydarzenie – I Doroczne Spotkanie Mieszkańców. Na scenie przy deptaku dyskutowano o ważnych dla Słubic i Frankfurtu sprawach, wszystko było przeplatane artystycznymi występami.

Rozmowy dotyczyły przede wszystkim tematów związanych z turystyką, kulturą, sportem i językiem sąsiada. Imprezę poprowadził znany w Polsce niemiecki aktor i kabareciarz Steffen Möller. Zgromadzonych gości przywitali włodarze Słubic i Frankfurtu, Tomasz Ciszewicz i Martin Wilke.

Oprócz transgranicznej debaty na zgromadzonych gości czekało sporo atrakcji. Były występy muzyczne, pokaz tańca, czy ekspresowy kurs językowy. Organizatorzy przygotowali bogate zaplecze gastronomiczne oraz program rozrywkowy dla najmłodszych. Swoje pięć minut miały także stowarzyszenia i organizacje z obu nadgranicznych miast.Impreza została przygotowana przez Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama