Słubice: 17 lutego 2019   |   Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
reklama
reklama

Euronalia 2010 - zobacz program imprezy

Maj to nie tylko okres ciężkiej pracy, sesji i egzaminów, ale przede wszystkim czas kiedy w całej Polsce studenci obchodzą swoje święto. Również w Słubicach studenci i mieszkańcy miasta będą mieli okazję  bawić  się wspólnie z tej wspaniałej okazji.

Euronalia w Słubicach mają  już swoją tradycję, z roku na rok przybierają inną  formę i wzbogacają swój program. Tegoroczne podobnie jak w latach poprzednich, obejmować będą wydarzenia kulturalno- naukowo-sportowe, które odbywać się będą od 10 do 16 maja.

euronaliaPunktem finalizującym cykl wydarzeń w ramach projektu będzie festiwal muzyczny zorganizowany po raz drugi na terenie Osiedla Studenckiego w Słubicach. W tym roku będzie okazja pobawić się przy dźwiękach muzyki reggae/ragga. Zagrają takie zespoły jak Piąta Rano, Alicetea, Nefre.

10 maja - dyskusja na temat aborcji
Już 10 maja (godz.16.00) organizatorzy zapraszają wszystkich studentów oraz mieszkańców miasta  na organizowane wspólnie przez Radę Samorządu Studenckiego Collegium Polonicum, Studenckie Naukowe Koło Politologów Collegium Polonicum oraz Liberaler Campus Parlamentu Studentów Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie spotkanie dotyczące podziemia aborcyjnego w Polsce.

W  jego trakcie wyświetlony zostanie głośny dokument Claudii Snochowskiej- Gonzàlez i Anny Zdrojewskiej „Podziemne Państwo Kobiet”, przedstawiający polska rzeczywistość związaną z tym trudnym tematem. Udział w spotkaniu wezmą zarówno studenci, wykładowcy jak i zaproszeni goście. Celem głównym spotkania ma być dyskusja, wymiana poglądów i opinii na kontrowersyjny temat jakim jest kwestia aborcji. 

11 maja - akcja poboru krwi
Jak co roku w programie projektu nie mogło zabraknąć dnia poświęconego szlachetnej idei Honorowego Krwiodawstwa.11 maja na Osiedlu Studenckim zorganizowana zostanie akcja poboru krwi. Jak zawsze patronat nad akcją obejmie Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi z siedzibą w Warszawie. Zbiórka przewidywana jest od godziny 9.00 do 15.00. Już teraz zachęcamy do aktywnego udziału w akcji! Popołudniu na terenie miasteczka odbędzie się specjalny pokaz strażacki zorganizowany przez Straż Pożarną w Słubicach. Natomiast wieczorem odbędzie się impreza z cyklu „Wampiriada” w klubie Witkacy.

12 maja to Dzień Mieszkańca
na który zapraszamy od godz. 16:00. Impreza będzie miała miejsce na hofie na Osiedlu Studenckim w Słubicach. Po raz drugi odbędzie się też „Międzygalaktyczna bitwa akademików”. Ta tajemnicza nazwa to nic innego jak zmagania studentów poszczególnych domów studenckich o tytuł Mistrza Akademików w konkurencjach takich jak: bitwa balonowa, wyścigi wózków, rzut indeksem czy przeciąganie liny. Od godziny 18.00 rozpocznie się wspólne Wielkie  Grillowanie
O godz. 19.00 odbędzie się występ zespołu Bateria, tworzącego miły klimat przy muzyce bębnów. Po występie rozpocznie się klubowa noc szaleństw prowadzona przez dj-ów ze Słubic. Impreza na hofie to już tradycja słubickich juwenaliów, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez.

13 maja - w zdrowym ciele zdrowy duch
Czwarty dzień święta przebiegać będzie pod hasłem „W zdrowym ciele - zdrowy duch”.  13 maja to nic innego jak dzień sportowców. Studenci będą mięli okazję rywalizować między sobą w takich dyscyplinach sportowych jak: koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, Unihokej, tenis stołowy oraz bieg na dystans. Rozgrywki będą odbywać się na terenie Osiedla Studenckiego, w Miejskiej Hali Sportowej i innych obiektach sportowych w Słubicach. Dzień ten współorganizowany jest  przy współpracy ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM w Poznaniu. Dla uczestników zmagań przewidziane są atrakcyjne nagrody!

Wieczorem w „Starym Witkacym”  o 20.00 odbędzie się finał turnieju „Lan Party”. Będzie on podsumowaniem spotkań organizowanych w tym roku akademickim.

Ostatni dzień (16 maja, niedziela) to podsumowanie całości projektu i punkt kulminacyjny studenckiego święta. Ponownie na miasteczku akademickim wyrośnie scena, na której wieczorem zagrają zaproszeni artyści w tym roku będą to zespoły muzyki reggae/ragga. Od 17.00 wszystkich studentów i mieszkańców miasta zapraszamy na występ zespołu tanecznego LIVE STYLE CROW, a później koncerty zespołów: PIĄTA RANO, Alicetea i Nefre. Po koncertach  organizatorzy zapraszają do Klubu Studenckiego Witkacy
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama