Słubice: 25 stycznia 2020   |   Imieniny: Tatiana, Paweł, Miłosz
reklama
reklama

W bibliotece opowie o wojennych misjach

Jesteście ciekawi, jak wyglądają zagraniczne misje wojskowe „od kuchni”? W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach opowie o nich pułkownik Grzegorz Kaliciak, autor książek: „Afganistan. Odpowiedzieć ogniem”, „Bałkany. Raport z polskiej misji” i Karbala. Raport z obrony City Hall”.

kaliciak afgan

Grzegorz Kaliciak to kolejny autor, który odwiedzi słubicką bibliotekę, by w jej gościnnych murach spotkać się z czytelnikami.

Kim jest G. Kaliciak? To absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. W kwietniu 2004 na stanowisku dowódcy kompanii rozpoznawczej dowodził obroną ratusza w Karbali podczas II wojny w Zatoce Perskiej. W latach 2010-2011 w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie służył jako zastępca dowódcy Zgrupowania Bojowego BRAVO. W 2018 roku objął stanowisko dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Krzyża Wojskowego za męstwo w akcji bojowej.

Podczas spotkania autorskiego w słubickiej bibliotece zaprezentuje m.in. fotografie przedstawiające jego udział w misjach wojskowych, opowiadające o życiu w bazie. Będzie można również kupić jego książki i otrzymać na nich autograf.

Wstęp jest wolny. Grupy zorganizowane powinny zgłosić się wcześniej i zarezerwować miejsca (tel. 95 758 23 72).

Termin: 18.11.2019, godz. 16. Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama