Słubice: 6 grudnia 2019   |   Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Urszula Dudziak i Anna Maria Jopek gwiazdami transVOCALE 2019
reklama
reklama

Urszula Dudziak i Anna Maria Jopek gwiazdami transVOCALE 2019

Już po raz 16. jesienną zadumę pokoloruje Europejski Festiwal Piosenki Autorskiej transVOCALE! Festiwalowe wydarzenia zagoszczą w Forum Kleista i w SMOK-u. A będzie ich sporo: 16 koncertów i 3 jam session to doskonała okazja, żeby zanurzyć się w muzyce z różnych stron świata.

transVocale 2011
W listopadzie nad Odrą ponownie zagości muzyka świata

Muzyczne wspomnienie przełomu

Tegoroczne transVOCALE rozpocznie się 21 listopada od koncertu pt. „A mury runą”, który przypomni czasy przemian w Polsce i NRD. Taka tematyka pojawi się z okazji 30-lecia obchodów upadku „żelaznej kurtyny” i muru berlińskiego. Jak wyjaśnia Tomasz Stefański, dyrektor SMOK-a, ta ważna historia zostanie opowiedziana za pomocą muzyki. Muzycy z okolic Słubic i Frankfurtu zaprezentują piosenki, które towarzyszyły tym czasom, a ludziom dały głos i poczucie wspólnoty.

Koncert ten będzie darmowy - dzięki wsparciu, jakie organizatorzy dostali z Euroregionu Pro Europa Viadrina i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. A towarzyszyć mu będzie mini wystawa fotografii na temat drogi do wolności i realiów życia w latach 80.

Polskie diwy jazzu

anna maria_jopek
Jedną z gwiazd transVOCALE będzie Anna Maria Jopek

Kolejny dzień (22 listopada) to przede wszystkim muzyczna podróż ze znanymi i cenionymi polskimi artystkami, diwami sceny jazzowej: Anną Marią Jopek i Urszulą Dudziak, które wystąpią w Kleist Forum. Druga z nich zagra w towarzystwie kultowego zespołu Walk Away, z którym w 1993 roku w SMOK-u nagrała płytę koncertową Saturation.

Muzyka świata

Ale to nie wszystko! Tego samego dnia w Kleist Forum rządzić będzie muzyka z różnych stron świata. Zaserwuje ją m.in. Max Klezmer Band, jazzująca grupa czerpiąca z tradycji klezmerskich, bałkańskich, arabskich i hinduskich. Ciekawie zapowiada się także występ Tsigunz Fanfara Avantura – to grupa, którą łącząca muzykę cygańską i Bliskiego Wschodu z nowoczesnymi brzmieniami.

Komu jeszcze mało? Każdy wieczór kończyć się będzie koncertem klubowym w Darstellbarze - tu również będzie można spotkać się z artystami.

Różne barwy muzyki

Sobota (23 listopada) to ostatni dzień festiwalu, ponownie pełen koncertów zarówno w SMOK-u, jak i w Kleist Forum. We Frankfurcie artyści znowu zabiorą publiczność w muzyczną podróż po świecie: usłyszeć będzie można muzykę z RPA, Estonii, Kanady, Niemiec i oczywiście z Polski.

ania rusowicz
Ania Rusowicz przypomni publice klimaty lat 60-tych

W SMOK-u natomiast wystąpi Ania Rusowicz. Częściowo będzie to powrót do lat 60-tych i 70-tych, ale nie tylko. Piosenki tej artystki się gają do estetyki „psychodelicznego bluesrocka”. Po wokalistce zagra Madrugada, grupa której muzyka w innowacyjny sposób łączy dwa żywioły: folk i flamenco. Tego samego dnia na sali kameralnej wystąpią poetyckie Trupięgi.

Bilety i program

Bilety na wszystkie koncerty można kupić w SMOK-u. Karnet na cały festiwal kosztuje 140 zł, bilet dzienny na czwartek – 40 zł (koncert inauguracyjny jest darmowy), piątek – 80 zł, sobotę – 40 zł.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie: www.transvocale.eu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama