Słubice: 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Radomir, Karol
reklama
reklama

Wokalistki ze Słubic nagrodzone na festiwalu w Kruszwicy

Dobre wieści z wokalnych aren. Młode talenty ze Słubic przywiozły cenne nagrody z kolejnej imprezy artystycznej. Tym razem zawojowały finał IV Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Kruszwicka Nuta 2019”.

W ostatni weekend października do Kruszwicy udała się naprawdę spora reprezentacja naszego miasta. Na prestiżowe nagrody rywalizowało kilkadziesiąt uczestników – indywidualnie i w zespołach.

kruszwica anna

Na takie imprezie nie mogło zabraknąć podopiecznych Anny Adamowicz, która od lat z powodzeniem szkoli kolejne pokolenia wokalistek. Platynową Nutę (najcenniejsze wyróżnienie) w kat. zespołów w wieku 8-13 lat zdobył prowadzony przez nią zespół wokalny Mały Rytmos, Złotą Nutę - zespół wokalny Rytmos (14-19 lat), a solistki Martyna Mierzwiak i Natalia Przekoracka wyśpiewały Srebrne Nuty (12-15 lat).

Z dobrej strony zaprezentowały się także podopieczne Edyty Kręgiel, którą zapewne wielu naszych czytelników kojarzy z niezapomnianego występu w słynnym show „Szansa na sukces”. Trenowane przez nią Julia Radkiewicz, Alicja Szachta, Marta Boryń (16-19 lat) i Maria Iwaszkiewicz (12-15 lat) zdobyły Srebrne Nuty.

kruszwica edyta

Nagrody przyznawało pięcioosobowe jury, w składzie którego była m.in. Julia Olędzka, jurorka i wokalistka The Voice of Poland, która przy okazji zaśpiewała dla uczestników festiwalu.

Opiekunkom i wokalistkom serdecznie gratulujemy!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama