Słubice: 5 grudnia 2019   |   Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
reklama
reklama

Bajkowe samosie Marzanny Ossowskiej

„Samosie. Historie z życia przedszkolaka” – to tytuł bajki, której autorką jest słubiczanka, Marzanna Ossowska, nauczycielka z przedszkola „Jarzębinka”. I właśnie to jej codzienna praca z najmłodszymi stała się inspiracją do napisania bajki. Przeczytać można ją w słubickiej bibliotece.

samosia 1

Pamiętacie swoje ulubione bajki z dzieciństwa? Każde dziecko ma takie. W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy, na kolorowych planszach przy oddziale dla dzieci, można przeczytać bajkę o… samosiach.

Jej autorką jest Marzanna Ossowska, nauczycielka wychowania przedszkolnego w „Jarzębince”, współredaktorka gazetki „Jarzębinka”, o której mieliśmy okazję niedawno pisać (ZOBACZ).

Inspiracją do napisania bajki stała się właśnie praca i codzienne spotkania z dziećmi. A zwłaszcza nowe słowa, czyli neologizmy, które tworzą przedszkolaki. – W tej bajce zajęłam się „samosiem”, który pojawił się w mojej grupie w ubiegłym roku szkolnym. Może wkrótce pojawi się kolejna historia o „kaszannie”, która jest kolejnym przykładem autentycznego słowotwórstwa dziecięcego – mówi M. Ossowska.

Prywatnie jest mamą dwóch wyjątkowych synów. W wolnych chwilach czyta książki. Lubi spacery i przejażdżki rowerowe. Zatrzymuje w kadrze piękno przyrody i architektury. Pisze wiersze i krótkie opowiadania oraz tworzy drobne elementy dekoracyjne.

Słubicka biblioteka wpisała autorkę bajki do Lokalnej Grupy Artystycznej, która z rok na rok poszerza swoje grono. I czeka na kolejne bajki!

samosia 2
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama