Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Wyprawy na krańce świata - cykl spotkań w Collegium Polonicum
reklama
reklama

Wyprawy na krańce świata - cykl spotkań w Collegium Polonicum

W kwietniu i maju Collegium Polonicum zaprasza na cykl spotkań pt. "Wyprawy na krańce świata", które przygotowują wykładowcy i studenci Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Będą to spotkania o pięciu fascynujących miejscach na świecie  - Iranie, Ugandzie, Buriacji, Tybecie oraz Chinach.
 
Jak mówi Magdalena Musiał-Karg, koordynatorka spotkań, relacje z wypraw mogą być niezwykłą okazją do zdobycia informacji na temat prezentowanych państw, zobaczenia zdjęć, filmów oraz dyskusji i wymiany opinii na temat miejscowej kultury, sytuacji społecznej czy politycznej.

"Wyprawy na krańce świata" rozpoczną się 9 kwietnia, spotkaniem o Iranie. Poniżej szczegółowy kalendarz całego cyklu wraz z krótką charakterystyką omawianych regionów.

IRAN - 9 kwietnia, godz. 15:30 - dr Przemysław Osiewicz. Iran -  kraj, który zwykle jawi się jako kraj rewolucji islamskiej, kraj Chomeiniego i fanatycznych wyznawców islamu. Jak dziś wygląda życie w tym kraju?

UGANDA - 20 kwietnia, godz. 16:00 - dr Magdalena Musiał-Karg. Uganda - W. Churchill nazwał ją "perłą Afryki". Jednak państwo to najczęściej kojarzone jest z wojną domową oraz z Josephem Kony'm, twórcą Armii Bożego Oporu, która pustoszy szczególnie północ Ugandy. Dzieci stanowią dziś ok. 80% stanu bojowego ABO.

BAJKAŁ i BURIACJA - 27 kwietnia, godz. 16:00 - dr Cezary Trosiak. Bajkał - największy zbiornik słodkiej wody na świecie, to największe jezioro świata, to ciągle najdziksza przyroda Syberii na terenach zamieszkałych przez człowieka, to w końcu miejsce, które nam Polakom kojarzy się ze zsyłkami polskich patriotów w XIX w.

CHINY - 12 maja, godz. 16:30 - Piotr Wilczewski. Chiny - Chińska Republika Ludowa jest trzecim pod względem wielkości powierzchni państwem wiata. To niezwykle oryginalny i bogaty w tradycje kraj. Dzisiaj Chiny kojarzą się przede wszystkim z Wielkim Murem, Jedwabnym Szlakiem, polami ryżowym oraz komunizmem, placem Tiananmen oraz z Mao.

TYBET, NEPAL - 18 maja, godz. 16:00 - dr Anna Potyrała. Tybet - tybetańska kultura jest pod wieloma względami jedyną w swoim rodzaju. Na jej wyjątkowość mają wpływ trzy główne czynniki: Wyżyna Tybetu, lud żyjący w harmonii z naturą oraz religia, która wiąże wszystkie elementy w całość.

Wyprawy na krańce świata - wystawa w Collegium Polonicum

Wszystkie spotkanie odbędą się w Collegium Polonicum w Słubicach.

Więcej informcaji udziela dr Magdalena Musiał-Karg (Pełnomocnik Dziekana WNPiD ds. kierunku politologia w Collegium Polonicum) - kontakt email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama