Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Wernisaż wystawy „Mamy i córki”

Łączy je wyjątkowa więź… A grupa fotograficzna AKFA, działająca przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, starała się to pokazać. Fotografowie zapraszają na wernisaż 64 portretów słubiczanek - mam i córek.

mamy corki_most_2

W zeszłym roku fotografowie z AKFY sportretowali rodziny, w tym – zaprosili przed obiektywy słubickie mamy i córki. Pomysł na fotografie był prosty: elementem stałym była drewniana rama od obrazu. Symbolizuje ona pamiątki z rodzinnego albumu, portrety przodków, ale również ma znaczenie bardziej metaforyczne – obejmuje relacje matek z córkami.

Na sesjach pojawiły się również dodatkowe rekwizyty, stylizacje czy pomysły na zdjęcia. W ten sposób powstały 64 portrety pokazujące mamy i córki w różnym wieku.

- Na wystawę wybrane zostały ujęcia, które niekoniecznie były tym idealnym, upozowanym kadrem, jednak te, które zostały zaakceptowane przez fotografowane panie. Obrazy pokazują wzajemne relacje, osobowości, charyzmę czy też dystans do siebie w zabawny, często niekonwencjonalny sposób – podkreślają członkowie AKFY. Zachęcają do tego, żeby osobiście przekonać się, jak przed obiektywem wypadły bohaterki ich zdjęć.

Wstęp na wernisaż jest wolny.

Termin: 13.09.2019, godz. 18-19.30. Miejsce: Galeria OKNO, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama