Słubice: 19 stycznia 2020   |   Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Finał PRO ARTE za nami. Nagrody dla słubickich tancerzy
reklama
reklama

Finał PRO ARTE za nami. Nagrody dla słubickich tancerzy

Słubiczanie wytańczyli nagrody na Lubuskiej Gali Tanecznej! W Nowej Sili odbyły się finałowe zmagania w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. Nasi młodzi tancerze kolejny raz pokazali, że liczą się w województwie.

final proarte_atelier

Taneczne finałowe zmagania trwały dwa dni: 13 i 14 czerwca. Na scenie Nowosolskiego Domu Kultury spotkały się najlepsze grupy i najlepsi tancerze z lubuskiego, wyłonieni wcześniej w eliminacjach powiatowych.

Rywalizacja była podzielona na kategorie wiekowe, w których osobno o miano laureatów walczyły grupy oraz soliści i duety. Ich prezentacje oceniała Rada Artystyczna, którą tworzyli uznani tancerze i pedagodzy: Małgorzata Konert, Katarzyna Rosół, Agnieszka Błaszkowska oraz Joanna Walkowiak.

To doświadczone jury doceniło pracę i talent tancerzy ze Słubic! Formacje z Atelier Tanecznego Patrycji Janickiej, działającego w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, wywalczyły: tytuł laureata dla formacji D7 i D6, taki sam tytuł dla duetu Kornelia Odziemkowska i Marysia Weryszko oraz dwa wyróżnienia: dla formacji D8 i D3.

Nasze miasto reprezentowali również tancerze z Westside People, którzy na co dzień ćwiczą w SMOK-u. Występ finałach zaliczyła także grupa G-6 z dance School Ginger. Choć bardzo się starali, tym razem obyło się bez wyróżnień.

Przed naszymi tancerzami teraz zasłużony odpoczynek i wakacje. W tym roku ciężko pracowali i odnieśli wiele sukcesów, o czym nie raz mieliśmy okazję informować.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama