Słubice: 12 listopada 2019   |   Imieniny: Renata, Witold, Konrad
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Sukcesy słubickich wokalistek na festiwalach w Drzonkowie i Zielonej Górze
reklama
reklama

Sukcesy słubickich wokalistek na festiwalach w Drzonkowie i Zielonej Górze

Dobre wieści z wokalnych scen. Rytmos przywiózł Srebrny Mikrofon z finału Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Sara Egwu James zdobyła Brązowy Mikrofon, a potem wyśpiewała wyróżnienie w półfinale Konkursu Piosenki Wygraj Sukces.

rytmos
Zespół Rytmos ze Słubic

To był niezwykle udany tydzień dla młodych wokalistek ze Słubic. Najpierw, 23 maja, odbył się finał Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE w Drzonkowie. Słubiczanie przywieźli z niego dwie nagrody.

Zespół Rytmos (Martyna Dłużniewska, Amelia Jurkowska, Martyna Mierzwiak, Natalia Przekoracka, Kinga Stupienko) prowadzony przez Annę Adamowicz wywalczył Srebrny Mikrofon w kategorii 13-15 lat. A podopieczna Edyty Kręgiel - Sara Egwu James - zdobyła Brązowy Mikrofon w kategorii 10-12 lat. Akompaniował jej Piotr Tamborski. Konkurencja była spora, bo na scenie wystąpiło 19 finalistów, najzdolniejszych osób z całego województwa.

Kolejnego dnia młode wokalistki, na co dzień ćwiczące w SMOK-u, śpiewały w Zielonej Górze podczas półfinałów Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. Był to kolejny etap ogólnopolskiego konkursu, którego organizatorami są Tarnobrzeski Dom Kultury i studio „PRO-MEDIA” z Tarnobrzegu (w kwietniu w Słubicach odbyły się eliminacje - ZOBACZ).

sarah
Sara Egwu James wyśpiewała Brązowy Mikrofon

W grodzie Bachusa swoje zdolności zaprezentowały wokalistki ze Studia Piosenki, które prowadzi Edyta Kręgiel: Emilia Makuchowska, Gabriela Boryń, Sara Egwu-James, Julia Radkiewicz i Alicja Szachta, oraz solistki: Zofia Jankowska z zespołu „Mały Rytmos” i Martyna Mierzwiak z zespołu „Rytmos” (zespoły te prowadzi Anna Adamowicz). Tu też była ostra rywalizacja - w konkursie udział wzięło aż 42 wokalistów z kilku województw. Spośród „naszych” najwyżej została oceniona Sara Egwu-James, która otrzymała wyróżnienie.

Dziewczętom i ich nauczycielkom – gratulujemy!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama