Słubice: 21 sierpnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
reklama
reklama

W bibliotece rozmawiali o wojennych losach

Tematem kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była pozycja „Króliki Pana Boga” autorstwa Grzegorza Kozery. Uczestniczki rozmawiały o trójce bohaterów, który losy poplątała wojna… W planach jest już kolejne spotkanie.

dkk wojenne

Kres wojny nie oznaczał końca koszmaru tych, którzy ją przeżyli. Opowiada o tym m.in. Grzegorz Kozera w książce pt. „Króliki Pana Boga”. 24 kwietnia w Bibliotece Miasta i Gminy Słubice właśnie o tej książce dyskutowały klubowiczki z DKK.

O czym jest ta książka? Autor na podstawie trojga bohaterów przedstawia wojenne losy tysięcy ludzi. Trójka bohaterów doświadczyła traumatycznych przeżyć, zanim skończyła się wojenna zawierucha. W drodze do domu niby są wolni, a jednak wciąż odczuwają strach i niepewność jutra. Klubowiczki z DKK zachęcają, żeby sięgnąć po tę książkę i przekonać się, jak kończy się ich długa podróż.

- Jest to powieść przepełniona ogromną dawką emocji. Jednak pomimo przerażającej treści, czyta się lekko. To zasługa bardzo dobrego warsztatu literackiego autora. Gorąco polecamy – namawia Małgorzata Dobosz, moderator DKK.

M. Dobosz zaprasza również do udziału w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Jego tematem będzie książka Magdaleny Witkiewicz  "Pracownia dobrych myśli".

- Spotkania DKK mają otwarty charakter – są dla wszystkich, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach – wyjaśnia M. Dobosz. Nie trzeba koniecznie przeczytać książki, o której będzie mowa. Wstęp jest wolny.

Termin: 29.06.2019, godz. 15. Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, oddział dla dorosłych.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama