Słubice: 21 sierpnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
reklama
reklama

Konkurs "Chrzest Polski w moich oczach" rozstrzygnięty

Znamy laureatów finału konkursu plastycznego pt. "Chrzest Polski w moich oczach". Wystawę wyróżnionych prac można oglądać w kościele Ducha Świętego w Słubicach.

chrzest konkurs

Organizatorem tej artystycznej rywalizacji była parafia pw. Ducha Świętego wraz z Bractwem Szkaplerza św. Michała Archanioła. Konkurs był rozgrywany na szczeblu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wernisaż wystawy odbył się 14 kwietnia, w dzień obchodów Narodowego Święta Chrztu Polski, obchodzonego w tym roku po raz pierwszy.

O tym ważnym wydarzeniu w historii naszego kraju przypomnieli uczniowie, którzy przygotowali prace plastyczne. Jak podkreślają pomysłodawcy konkursu, jego uczestnicy włożyli w swoje prace wiele wysiłku, talentu i serca. Spośród nadesłanych prac komisja wybrała te, które jej zdaniem były najciekawsze. Poniżej laureaci.

Kategoria I - klasy od IV do V

1. Julia Kaczmarek, SP nr 2 w Słubicach.
2. Sylwia Piskorska, SP w Kunowicach
2. Tymoteusz Piotrowski, PSP Euregio.
3. Amelia Makarska, PSP Euregio.
Wyróżnienie - Konrad Kopczyński, SP Kunowice.

Kategoria II - klasy od VI do VIII

1. Tomasz Szorec, SP nr 1 Słubice.
2. Julia Niewiadomska, SNOSM w Słubicach.
2. Konrad Łopusiewicz, SP nr 2 Słubice.
3. Julia Boryń, SP Kunowice.
Wyróżnienie - Liwia Dembińska, SNOSM w Słubicach.

Dodatkowo wyróżnione zostały także dwie słubickie szkoły: Prywatna Szkoła Podstawowa Euregio i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki.

Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym ordynariusza diecezji ks. bpa Tadeusza Lityńskiego oraz ministrów - Piotra Glińskiego (kultury i dziedzictwa narodowego) i Mariusza Błaszczaka (obrony narodowej).

Laureaci odbiorą nagrody w trakcie mszy świętej, która odbędzie się 19 maja o godz. 12:00 w kościele Ducha Świętego. Organizatorzy na tę uroczystość oprócz wyróżnionych artystów zapraszają również ich rodziców i bliskich oraz nauczycieli.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama