Słubice: 19 marca 2019   |   Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
reklama
reklama

Wokalne PRO ARTE w SMOK-u (foto/wideo)

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury okazał się prawdziwą „wylęgarnią” wokalnych talentów! Młodzi artyści szlifujący swój talent właśnie w SMOK-u zdominowali Powiatowy Przegląd Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2019 – i będą nas reprezentować w półfinałach wojewódzkich.

Pro Arte

12 marca był ważnym dniem dla młodych słubickich wokalistów. Tego dnia występowali na deskach sceny w SMOK-u przed jury, które oceniało ich prezentacje. I wybierało najlepszych, którzy wyjadą zaśpiewać w półfinałach wojewódzkich.

Były to trzecie powiatowe eliminacje w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019 realizowanego w województwie lubuskim przez Regionalne Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry.

Bohaterów dnia, czyli młodych wokalistów, powitała Anna Adamowicz ze SMOK-a. - Dzisiejszy festiwal to pierwszy etap, do którego mógł się zgłosić każdy. Nie bójcie się tych występów, cieszcie się i przekazujcie swoje emocje, dajcie maksimum z siebie – zachęcała A. Adamowicz.

Do tego etapu zgłosiło się aż 30 wykonawców, w tym 28 solistów i dwa zespoły wokalne. Każdy zaśpiewał jedną piosenkę spośród dwóch zgłoszonych w karcie zgłoszeniowej, choć niektórych jury mogło poprosić o wykonanie drugiego utworu.

W jury zasiadali: przewodniczący Mariusz Woźniak z RCAK, Lilia Radkiewicz i Małgorzata Pasternak reprezentująca SMOK. Na widowni kciuki za występujących trzymali i ich najbliżsi, rodzice i dziadkowie.

Jak wypadli młodzi artyści? Jury podkreśliło wysoki poziom artystyczny wszystkich wykonawców. Z tego powodu nie miało łatwego wyboru. Ostatecznie, po długiej naradzie, wybrało 8 laureatów i przyznało 8 wyróżnień. Protokół w dokładnymi wynikami znajduje się poniżej.

ZOBACZ WYNIKI PRZEGLĄDU

Półfinały odbędą się w dniach 5-6 kwietnia w Przytocznej. O występach utalentowanych artystów będziemy oczywiście informować.

---

Fragmenty występów można zobaczyć na poniższym filmie. Zapraszamy też do fotorelacji. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama