Słubice: 24 sierpnia 2019   |   Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
reklama
reklama

Wokalne PRO ARTE w SMOK-u (foto/wideo)

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury okazał się prawdziwą „wylęgarnią” wokalnych talentów! Młodzi artyści szlifujący swój talent właśnie w SMOK-u zdominowali Powiatowy Przegląd Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2019 – i będą nas reprezentować w półfinałach wojewódzkich.

Pro Arte

12 marca był ważnym dniem dla młodych słubickich wokalistów. Tego dnia występowali na deskach sceny w SMOK-u przed jury, które oceniało ich prezentacje. I wybierało najlepszych, którzy wyjadą zaśpiewać w półfinałach wojewódzkich.

Były to trzecie powiatowe eliminacje w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019 realizowanego w województwie lubuskim przez Regionalne Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry.

Bohaterów dnia, czyli młodych wokalistów, powitała Anna Adamowicz ze SMOK-a. - Dzisiejszy festiwal to pierwszy etap, do którego mógł się zgłosić każdy. Nie bójcie się tych występów, cieszcie się i przekazujcie swoje emocje, dajcie maksimum z siebie – zachęcała A. Adamowicz.

Do tego etapu zgłosiło się aż 30 wykonawców, w tym 28 solistów i dwa zespoły wokalne. Każdy zaśpiewał jedną piosenkę spośród dwóch zgłoszonych w karcie zgłoszeniowej, choć niektórych jury mogło poprosić o wykonanie drugiego utworu.

W jury zasiadali: przewodniczący Mariusz Woźniak z RCAK, Lilia Radkiewicz i Małgorzata Pasternak reprezentująca SMOK. Na widowni kciuki za występujących trzymali i ich najbliżsi, rodzice i dziadkowie.

Jak wypadli młodzi artyści? Jury podkreśliło wysoki poziom artystyczny wszystkich wykonawców. Z tego powodu nie miało łatwego wyboru. Ostatecznie, po długiej naradzie, wybrało 8 laureatów i przyznało 8 wyróżnień. Protokół w dokładnymi wynikami znajduje się poniżej.

ZOBACZ WYNIKI PRZEGLĄDU

Półfinały odbędą się w dniach 5-6 kwietnia w Przytocznej. O występach utalentowanych artystów będziemy oczywiście informować.

---

Fragmenty występów można zobaczyć na poniższym filmie. Zapraszamy też do fotorelacji. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama