Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Kameralnie i klasycznie w kościelnych murach (foto/wideo)

Choć frekwencja nie dopisała, to ci, co pojawili się na koncercie Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”, nie żałowali. Artyści zabrali widzów w podróż po muzycznym świecie, a w roli przyjaznego sztuce wnętrza ponownie sprawdził się kościół NMP Królowej Polski.

Amadeus

Czwartkowy koncert był jednym z elementów programu festiwalu Dni Muzyki nad Odrą. W tym roku mamy jego 54. edycję, a 25. pod auspicjami Filharmonii Zielonogórskiej. Festiwalowe wydarzenia odbywają się w całym woj. lubuskim, nie mogła zabraknąć ich także w Słubicach.

Orkiestra pod dyrekcją Agnieszki Duczmal zabrała publiczność w odległe krańce muzycznego świata. Słuchacze odwiedzili Argentynę, Włochy, Wielką Brytanię, a nawet Iran, wysłuchując utworów takich autorów jak Astor Piazzolli, Lew Konstantynowicz Knipper, Gioacchino Rossini czy Gustav Holst.

- Chcieliśmy pokazać muzykę z różnych krańców świata, w której słychać serce i duszę danego narodu - mówiła pod koncercie A. Duczmal. Dyrygentka zwróciła też uwagę na przestrzeń, w której odbywał się koncert. – Ten kościół to dobre miejsce na takie wydarzenia i warto byłoby tu kontynuować cykle z muzyką kameralną – zaznaczyła.

Wyjątkowe umiejętności kierowanych przez nią artystów przyszła podziwiać niezbyt liczna grupa widzów (nieco ponad 50 osób). Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli władz miasta. W koncercie uczestniczyła m.in. zastępca burmistrza Słubic Adriana Dydyna-Marycka i szef rady Grzegorz Cholewczyński. Rolę gospodarza pełnił Tomasz Pilarski, dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Jednak ci, którzy przyszli, byli zachwyceni. - Koncert był bardzo dobry, orkiestra popisała się ogromnym kunsztem muzycznym, a jej brzmienie pięknie wkomponowało się we wnętrze kościoła. Było subtelnie, miękko i aksamitnie – powiedziała naszemu reporterowi pani Łucja, która przyszła na koncert z przyjaciółką. Na zakończenie, po długich brawach publiczności, orkiestra zagrała na bis.

Na koncercie byliśmy obecni z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do naszej fotorelacji oraz wysłuchania wybranych fragmentów koncertu.

A muzyczny festiwal wciąż trwa. Szczegóły dotyczące pozostałych koncertów oraz dokładny program można znaleźć w naszej wcześniejszej publikacji - KLIKNIJ. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama