Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Cyklady Witolda Cholewy w Galerii Małej

Tym razem na ściany Galerii Małej w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury trafią wspomnienia z rejsu po Morzu Śródziemnym. Autorem zdjęć jest Witold Cholewa, fotograf od urodzenia związany z Cybinką.

witek morze

Fotografie, które będzie można obejrzeć w Galerii Małej powstały podczas rejsu, na który Witold Cholewa wybrał się ze znajomymi w październiku zeszłego roku na jachcie "Cyclades 50,5". Trasa tygodniowego rejsu wiodła Lavri pod Atenamii pomiędzy wyspami Kea, Kithnos, Siros i Mykonos.

- Witold Cholewa to prawdziwy pasjonat fotografii, więc pomimo pewnych obaw o sprzęt, nie mógł sobie odmówić uwieczniania tej podróży, komponowania kadrów, chwytania chwil, emocji, światła – wyjaśnia Anna Panek-Kusz, szefowa Galerii OKNO i kuratorka wystawy.

Wystawa składa się z ok. 40 fotek, które pokazują to, co działo się w trakcie rejsu: zaangażowanie załogi, odwiedzane miasta, bezmiar morza, siłę i grozę wiatru czy moc słońca. No i samo morze w różnych odsłonach - od sztormu po spokój.

witek morze2

Witold Cholewa (rocznik 1970) jest członkiem Amatorskiej Komórki Fotografii Artystycznej AKFA, przy Galerii Okno w Słubicach oraz Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Podczas wernisażu autor podzieli się wrażeniami z wyprawy, opowie o przygodach, mierzeniu się z pogodą, światłem, o przyjaźni i wyzwaniach. Wstęp jest wolny.

Termin: 7.03.2019, godz. 17. Miejsce: Galeria Mała Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama