Słubice: 24 sierpnia 2019   |   Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
reklama
reklama

Dni Muzyki nad Odrą – co w Słubicach i Frankfurcie?

Dni Muzyki nad Odrą to festiwal znany wielbicielom muzyki z obu stron Odry. W tym roku odbywa się jego 54. edycja, a po raz 25. organizowana wspólnie z Filharmonią Zielonogórską. Na koncertowej mapie nie zabraknie również Słubic i Frankfurtu nad Odrą.

Dni Muzyki nad Odrą

Hasło tegorocznych Dni Muzyki nad Odrą brzmi „Tradycja i przełom”. - Zależy nam na budowie wspólnoty w rozumieniu europejskim przez dochowywanie wierności ważnym tradycjom, a jednocześnie przez odważny przełom i otwarcie na nowy kurs – podkreślają organizatorzy, Sabine Völker, dyrektor Zespołu Artystycznego, i Czesław Grabowski, dyrektor artystyczny festiwalu. A widzów zachęcają do „szperania” w programie i korzystania z licznych, muzycznych propozycji.

Festiwal odbędzie się w dniach 1-22 marca w aż 13 miejscowościach - m.in. w Zielonej Górze, Gorzowie, Nowej Soli czy Berlinie. Na tej mapie znalazły się również Słubice i sąsiedni Frankfurt nad Odrą. Co ciekawego będzie działo się u nas? Szczegóły poniżej.

Gramatyka miłości

5 marca o godz. 19.30 w Forum Kleista odbędzie się koncert pt. Gramatyka Miłości. Dominique Horwitz będzie czytał opowiadania Iwana Bunina, a Jourist Quartett zagra tanga koncertowe Efima Jourista. Kwartet zagra w składzie: Jakob Neubauer – bajan, Christian Schulz – gitara, Edouard Tachalow – skrzypce, Johannes Huth - kontrabas i kierownictwo artystyczne.

Bilety: 25 euro (normalne), 23 euro (ulgowe) do kupienia na www.muv-ffo.de.

Kameralnie w kościele

7 marca o godz. 19 w Kościele NMP Królowej Polski w Słubicach zagra Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją legendy polskiej batuty Agnieszki Duczmal. W programie koncertu kameralnego znajdą się utwory żywiołowe utwory doskonale odzwierciedlające motto tegorocznego festiwalu, czyli tradycję i przełom: Gioacchino Rossini – „Wilhelm Tell“, uwertura (finał), Gustav Holst – Suita Św. Pawła op. 29 nr 2, Lev Knipper – Radif, Suita w irańskim stylu, Astor Piazzolla – Cztery pory roku.

Bilety: 10 euro / 40 zł (normalne), 5 euro / 20 zł (ulgowe) do kupienia w SMOK-u lub przez stronę www.muv-ffo.de.

Koncert dla dzieci

7 marca w o godz. 9.30 i 11 w Teatrze Śmiechu we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się koncert dla dzieci „Kling-klang chochlik”. O godz. 9.30 koncert zostanie poprowadzony w j. niemieckim, a o godz. 11 w j. polskim. Na perkusjach zagrają Andreas Thiersch i Matthias Buchheim.

Bilety: 5 euro (normalny), 2 euro (ulgowy).

Muzyczna podróż w czasie

7 marca o godz. 19.30 w Muzeum Viadrina we Frankfurcie odbędzie się „Muzyczna podróż w czasie”. Na historycznych instrumentach muzycznych z Muzeum Viadrina i na nowych instrumentach Kwartet ConMot(t)o zagra m.in. utwory Michaela Praetoriusa, Johanna Hermanna Scheina, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Josefa Straussa, Janis Joplin i Beatlesów.

Bilety: 12 euro (normalny), 10 euro (ulgowy).

---

ZOBACZ CAŁY PROGRAM
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama