Słubice: 9 grudnia 2019   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Jerzyki zaśpiewały dla swojego założyciela (foto/wideo)
reklama
reklama

Jerzyki zaśpiewały dla swojego założyciela (foto/wideo)

Jerzyki niedawno śpiewały w Kunowicach, a w miniony weekend pojechały do Żmigrodu - parafii, w której obecnie pełni posługę założyciel scholi ks. Jerzy Tyrak. Podczas koncertu w miejscowym kościele ponownie zabrzmiały pieśni, kolędy i pastorałki w ich wykonaniu.

Jerzy Tyrak

„Betlejem w Żmigrodzie” to tytuł koncertu, który odbył się 27 stycznia w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Świętej. Schola Jerzyki z Kunowic odwiedziła Żmigród, miasto, w którym obecnie pełni posługę ks. Jerzy Tyrak, jej założyciel i niedawny opiekun kościoła w Kunowicach.

Jerzyki, przygotowane przez Monikę Jakuszewicz, najpierw wzięły udział w mszy św., a następnie zaśpiewały najpopularniejsze kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne, raz jeszcze przywołując niepowtarzalną atmosferę Bożego Narodzenia. Razem z nimi do Żmigrodu udało się wielu mieszkańców Kunowic - nie tylko rodziców śpiewających dzieci, ale także parafian chcących odwiedzić ks. Jerzego.

- Otaczając jego żłobek, wpatrując się w maleńką miłość złożoną na sianie pragniemy, aby boży pokój, który w tych dniach nas wypełnia, pozostał z nami na cały rok – przypominały swoim śpiewem Jerzyki. Ich występ spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Kościół był wypełniony po brzegi, a po koncercie wielu słuchaczy podchodziło do młodych artystów, dziękowało im i było bardzo wzruszonych.

Z występu cieszyły się również Jerzyki. - Ciężko wyrazić ogromną radość i wdzięczność, które czujemy. Przede wszystkim Bogu oddajemy chwałę za dar wspólnego spotkania, ale dziękujemy również księżom za ciepłe przyjęcie i gościnę i wszystkim, którzy sprawili, że ten koncert był możliwy – mówi Monika Jakuszewicz. Podziękowania złożyła również ks. Jerzemu - za zaproszenie i to, że mimo wielu dzielących ich kilometrów niezmiennie jest z Jerzykami.

Jerzyki

Ks. Jerzy także podziękował – słuchaczom za przybycie, a Jerzykom za przyjazd i koncert. - Tak to jest w życiu misjonarzy, że zmieniamy często parafie i wiele rzeczy, które się robiło z czasem potrafi zniknąć. Bardzo się cieszę, że pomimo mojego zniknięcia z Kunowic, wy nadal jesteście – powiedział wzruszony. Jego obecny przełożony, proboszcz żmigrodzkiej parafii ks. Romuald Paszczuk, także z uznaniem wypowiadał się o Jerzykach. Dziękował też pozostałym "jerzom" z obsługi i - jak to sam określił - największemu "jerzowi", czyli właśnie ks. Tyrakowi.

M. Jakuszewicz podkreśla, że każde ciepłe słowo i łzy wzruszenia, jakie po koncercie usłyszały Jerzyki, są dla nich bardzo ważne. – Otrzymaliśmy tak dużo dobrej energii i wiary w to, że to co robimy jest dobre i potrzebne, że nasza praca ma sens. Dziękujemy! – mówi M. Jakuszewicz. Jak sama podkreśla, podziękowania należą się również dzieciom i wspierającym scholę przyjaciołom - za zaangażowanie, pomoc i serce włożone w przygotowanie koncertu.

Portal Słubice24.pl, podobnie jak w przypadku występu w Kunowicach, był patronatem medialnym całego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu z fragmentami koncertu "Betlejem w Żmigrodzie". 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama