Słubice: 18 czerwca 2019   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Wystawa REAL POP 1960–1985 z polskim przewodnikiem
reklama
reklama

Wystawa REAL POP 1960–1985 z polskim przewodnikiem

Brandenburskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza do hali frankfurckiego ratusza na wystawę o kulturze popularnej wschodnich i zachodnich Niemiec. W dwa wybrane dni – z oprowadzaniem w języku polskim.

real pop

Jak artyści z NRD i RFN postrzegali sztukę i kulturę popularną? Opowiada o tym wystawa REAL POP 1960 – 1985, którą można oglądać we frankfurckim ratuszu do 17 lutego.

Wystawa pokazuje, jak około 30 artystów zajmowało się nowymi formami kultury popularnej, produkcji i konsumpcji, życia codziennego i wypoczynku - z dowcipem, ironią i krytycznym podejściem. Mimo różnych perspektyw, to właśnie zabawne i krytyczne spojrzenie na rzeczywistość łączyło artystów.

Na wystawie można obejrzeć prace: Bettiny von Arnim, Thomasa Bayrle, KP Brehmera, Klausa Dennhardta, Christy Dichgans, Friedera Heinze, Wasji Götze, Jürgena Jentzscha, Joachima Jansonga, Almuta Heise, Detlefa Lieffertza, Ingo Kirchnera, Konrada Klaphecka, Konrada Luega, Oskara Manigka, Wolfganga Petrovsky, Sigmara Polke, Roberta Rehfeldta, Ruth Wolf-Rehfeldt, Gerharda Richtera, Jürgena Schieferdeckera, Klausa Staecka, Eriki Stürmer-Alex, Hansa Ticha, Dietera Tucholke, Wolfa Vostella, Willy Wolffa, Lamberta Marii Wintersbergera, Helmuta Zielke.

Dzięki współpracy ze Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji, wystawę będzie można obejrzeć z oprowadzaniem w języku polskim. Zaplanowano dwa takie zwiedzania: 1 i 15 lutego o godz. 18. Wstęp kosztuje 4 euro.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama