Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Koncert Noworoczny odwołany – będzie wieczór poświęcony pamięci Pawła Adamowicza
reklama
reklama

Koncert Noworoczny odwołany – będzie wieczór poświęcony pamięci Pawła Adamowicza

19 stycznia miał odbyć się Koncert Noworoczny. Jednak tego dnia w całym kraju zaplanowano żałobę narodową z powodu tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W związku z tym odbędą się msza oraz koncert poświęcony jego pamięci.

pawel adamowicz2

O odwołaniu Koncertu Noworocznego poinformował Urząd Miejski w Słubicach. Ci, którzy zakupili wcześniej bilety, mogą je zwracać w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Nie oznacza to jednak, że muzycznego spotkania nie będzie.

- W kościele NMP Królowej Polski miały zabrzmieć arie ze znanych operetek i straussowskie walce. Zamiast nich zabrzmi refleksyjna symfonia, wykonywana w największych salach koncertowych na świecie – wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik prasowy urzędu. I Symfonię Johannesa Brahmsa, c-moll, opus 68 wykona Brandenburska Orkiestra Państwowa.

Zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wstrząsnęło wszystkimi i dlatego nie chcieliśmy jedynie odwoływać zaplanowanego na sobotę koncertu. Chcemy być tego wieczoru razem, żeby pochylić się nad tą tragedią, pomyśleć o Polsce, pomodlić się za duszę zmarłego prezydenta – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Koncert odbędzie się 19 stycznia o godz. 18:30. Poprzedzi go msza święta w intencji śp. Pawła Adamowicza. Wstęp jest bezpłatny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama