Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Koncert Noworoczny odwołany – będzie wieczór poświęcony pamięci Pawła Adamowicza
reklama
reklama

Koncert Noworoczny odwołany – będzie wieczór poświęcony pamięci Pawła Adamowicza

19 stycznia miał odbyć się Koncert Noworoczny. Jednak tego dnia w całym kraju zaplanowano żałobę narodową z powodu tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W związku z tym odbędą się msza oraz koncert poświęcony jego pamięci.

pawel adamowicz2

O odwołaniu Koncertu Noworocznego poinformował Urząd Miejski w Słubicach. Ci, którzy zakupili wcześniej bilety, mogą je zwracać w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Nie oznacza to jednak, że muzycznego spotkania nie będzie.

- W kościele NMP Królowej Polski miały zabrzmieć arie ze znanych operetek i straussowskie walce. Zamiast nich zabrzmi refleksyjna symfonia, wykonywana w największych salach koncertowych na świecie – wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik prasowy urzędu. I Symfonię Johannesa Brahmsa, c-moll, opus 68 wykona Brandenburska Orkiestra Państwowa.

Zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wstrząsnęło wszystkimi i dlatego nie chcieliśmy jedynie odwoływać zaplanowanego na sobotę koncertu. Chcemy być tego wieczoru razem, żeby pochylić się nad tą tragedią, pomyśleć o Polsce, pomodlić się za duszę zmarłego prezydenta – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Koncert odbędzie się 19 stycznia o godz. 18:30. Poprzedzi go msza święta w intencji śp. Pawła Adamowicza. Wstęp jest bezpłatny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama