Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Rodzinne kolędowanie w przebojowym wydaniu (foto/wideo)

W Kościele NMP Królowej Polski, jak co roku na kolędowaniu zebrały się całe rodziny. Czekała na nich niespodzianka – kolędy zostały „ukryte” w znanych przebojach. Publiczność słuchała i zgadywała „jaka to melodia?”

Rodzinne kolędowanie

Pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu w kalendarzu kościoła katolickiego jest świętem Bożej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. I akurat w ten dzień na rodzinne kolędowanie zaprosiła wiernych parafia pw. NMP. Kolęd przybyły słuchać całe rodziny, rodzice z dziećmi, babcie i dziadkowie z wnukami. Było rodzinnie – i jeszcze wciąż świątecznie.

W tym roku świąteczne przeboje, jakimi są kolędy, zostały zaprezentowane w nietypowy sposób. Połączono je z…. utworami znanymi radia czy telewizji. Każda kolęda została oparta na jakiś znanym motywie muzycznym, np. „My heart will go on” zabrzmiało w kolędzie „Mizerna cicha”, w „Mędrcach świata” można było usłyszeć „Chłopców radarowców”, a Bohemian Rapsody zostało połączone z „Gdy śliczna panna”.

Skąd pomysł na aranżację? - Każdego roku staramy się, aby śpiewane kolędy były przedstawiane w nieco innych aranżacjach. Był rok, kiedy graliśmy spokojnie, nastrojowo, był taki, kiedy postawiliśmy na mocniejsze brzmienie. A w tym roku narodził się pomysł, żeby w kolędach ukryć znane motywy muzyczne – powiedział naszej redakcji ks. Maciej Golas. Zespół muzycznych przygotował 14 nowatorskich aranżacji. A próby do tego koncertu trwały już od końca sierpnia!

Koncert poprowadził Przemysław Szewieliński z Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo. A wystąpili lokalni artyści, m.in. Wincentyńska Młodzież Maryjna, chór z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. St. Moniuszki, a także osoby indywidualne oraz całe rodziny.

Atmosfera koncertu była wspaniała, bardzo lubię kolędy, a ciekawe aranżacje, jakie dziś słyszałem sprawiły, że bardzo dobrze się bawiłem – przyznał w rozmowie z nami Tomasz, który przyszedł z żoną i córką.

A jaki koncert czekać będzie na publiczność w przyszłym roku? Ks. M. Golas przyznał, że jest już pewien pomysł… ale na razie nie chce go zdradzać. Na razie wiadomo, że w przyszłym roku możemy spodziewać się koncertu pieśni wielkopostnych – ponieważ takie „zapotrzebowanie” zgłosił ks. proboszcz Tomasz Partyka.

Do tego tematu na pewno wrócimy - a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmiku z wybranymi fragmentami koncertu przebojowych kolęd. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama