Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Rodzinne kolędowanie w przebojowym wydaniu (foto/wideo)

W Kościele NMP Królowej Polski, jak co roku na kolędowaniu zebrały się całe rodziny. Czekała na nich niespodzianka – kolędy zostały „ukryte” w znanych przebojach. Publiczność słuchała i zgadywała „jaka to melodia?”

Rodzinne kolędowanie

Pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu w kalendarzu kościoła katolickiego jest świętem Bożej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. I akurat w ten dzień na rodzinne kolędowanie zaprosiła wiernych parafia pw. NMP. Kolęd przybyły słuchać całe rodziny, rodzice z dziećmi, babcie i dziadkowie z wnukami. Było rodzinnie – i jeszcze wciąż świątecznie.

W tym roku świąteczne przeboje, jakimi są kolędy, zostały zaprezentowane w nietypowy sposób. Połączono je z…. utworami znanymi radia czy telewizji. Każda kolęda została oparta na jakiś znanym motywie muzycznym, np. „My heart will go on” zabrzmiało w kolędzie „Mizerna cicha”, w „Mędrcach świata” można było usłyszeć „Chłopców radarowców”, a Bohemian Rapsody zostało połączone z „Gdy śliczna panna”.

Skąd pomysł na aranżację? - Każdego roku staramy się, aby śpiewane kolędy były przedstawiane w nieco innych aranżacjach. Był rok, kiedy graliśmy spokojnie, nastrojowo, był taki, kiedy postawiliśmy na mocniejsze brzmienie. A w tym roku narodził się pomysł, żeby w kolędach ukryć znane motywy muzyczne – powiedział naszej redakcji ks. Maciej Golas. Zespół muzycznych przygotował 14 nowatorskich aranżacji. A próby do tego koncertu trwały już od końca sierpnia!

Koncert poprowadził Przemysław Szewieliński z Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo. A wystąpili lokalni artyści, m.in. Wincentyńska Młodzież Maryjna, chór z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. St. Moniuszki, a także osoby indywidualne oraz całe rodziny.

Atmosfera koncertu była wspaniała, bardzo lubię kolędy, a ciekawe aranżacje, jakie dziś słyszałem sprawiły, że bardzo dobrze się bawiłem – przyznał w rozmowie z nami Tomasz, który przyszedł z żoną i córką.

A jaki koncert czekać będzie na publiczność w przyszłym roku? Ks. M. Golas przyznał, że jest już pewien pomysł… ale na razie nie chce go zdradzać. Na razie wiadomo, że w przyszłym roku możemy spodziewać się koncertu pieśni wielkopostnych – ponieważ takie „zapotrzebowanie” zgłosił ks. proboszcz Tomasz Partyka.

Do tego tematu na pewno wrócimy - a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmiku z wybranymi fragmentami koncertu przebojowych kolęd. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama