Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

12. Festiwal Aniołów za nami (foto)

W Górzycy miniony tydzień upłynął pod znakiem aniołów. I znowu okazało się, że te mają się świetnie. A śpiewającym dzieciom, młodzieży i dorosłym nie brak talentów. Zobaczcie, jak było na 12. edycji Festiwalu Aniołów!

Festiwal Aniołów

Festiwal rozpoczął się 5 grudnia, kiedy to do Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy przyjechały najmłodsze anioły – z przedszkoli i klas I-III. Pełne skupienia śpiewały i tańczyły, wiele z nich w pięknych strojach, ze skrzydłami i aureolami. Ich występy podziwiali – i trzymali kciuki za wszystkich – wójt Górzycy Robert Stolarski ze swoją zastępczynią Anną Kwiek-Judycką oraz starosta Leszek Bajon i wicestarosta Robert Włodek.

Tego dnia oklaskiwano nie tylko artystów scenicznych, ale również zdolnych plastyków i rzeźbiarzy. Najlepsi z nich odebrali nagrody w konkursie plastyczno-technicznym, na który napłynęło aż 300 prac! A trzeba przyznać, że dzieci talentów pokazały całe mnóstwo: wśród stworzonych przez nie aniołów były i te narysowane, wyklejone z papieru, zrobione z masy solnej, a nawet wyrzeźbione z drewna.

A na wszystkich czekały dodatkowe atrakcje – spotkanie z Mikołajem i koncert stwora Głodomora. Dzieci dały się porwać w niezwykłą podróż, w trakcie której dowiedziały się m.in. skąd się bierze zima i jak zdrowo spędzić święta. Oczywiście nie mogło zabraknąć rozdawania prezentów przez Mikołaja.

Festiwal Aniołów

Kolejna, druga część festiwalu odbyła się 7 grudnia. Tego dnia w Górzycy zameldowały się nieco starsze anioły: uczniowie klas IV-VIII, gimnazjów, szkół średnich a także dorośli. I choć wykonawców piosenek o anielskiej tematyce było nieco mniej niż w ubiegłych latach (17 solistów i 7 zespołów), to ci, którzy się zaprezentowali, zdaniem jurorów wypadli okazale.

A którzy z nich zgarnęli główne nagrody i wyróżnienia? Komplet wyników, także tych z pierwszego dnia, znajdziecie poniżej.

FESTIWAL ANIOŁÓW - WYNIKI

- Dziękuję wam, że jesteście z nami co rok. Że macie chęci, że macie pasję, że macie zamiłowania. I życzę wam, żeby ta anielska moc była zawsze z wami - mówiła do zgromadzonych Małgorzata Gniewczyńska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy, głównego organizatora Festiwalu Aniołów. Wspomniała także o tych, dzięki którym impreza się odbyła - wójcie Górzycy, staroście słubickim oraz wojewodzie lubuskim. Ten ostatni dodatkowo objął całe przedsięwzięcie honorowym patronatem.

Podczas festiwalu odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu na „Lokalnego anioła”. W piątej edycji zwyciężył ks. Czesław Grzelak, proboszcz Parafii pw. Matki Łaski Bożej w Górzycy. W internetowym głosowaniu uzyskał 136 głosów (na 190 oddanych) pokonując Marię Palmowską z Radówka, radną gminy Górzyca minionej i obecnej kadencji. A wśród tych, którzy na nich dodawali głosy, rozlosowano nagrody.

Festiwal Aniołów

Podobnie jak w pierwszym dniu, goście i uczestnicy festiwalu nie mogli narzekać na nudę. Efektownie wyglądający pokaz taneczny zaprezentowali członkowie Spółdzielni Socjalnej Żywioły i Studia Tańca Bohema ze Słubic pod kierownictwem Henryka Lechelta. Można też było podziwiać wystawę prac nadesłanych na wcześniej wspommiany konkurs.

Było też coś dla ciała – solidnie zaopatrzona anielska gastronomia „Cafe Aniołek” serwowała aromatyczną kawę, ciasteczka i watę cukrową. A dla tych, którzy szukali czegoś konkretniejszego, były pierogi, bigos i swojska pomidorówka w „Anielskiej kuchni”.

My także, jako oficjalny patron medialny, mieliśmy przyjemność gościć w Górzycy i nie tylko kosztować miejscowych przysmaków, ale również podziwiać anielskie występy. Poniżej to, co udało nam się zarejestrować naszym obiektywem.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama