Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Salutaris zaśpiewał w kościele NMP (foto)

Chór Salutaris kolejny raz zaśpiewał w Słubicach – białoruscy artyści mają u nas swoją wierną publiczność, która docenia ich warsztat i kunszt. Tym razem wystąpili w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.

Salutaris

Ubrani w tradycyjne stroje, wyglądają, jakby przybyli z dawnych czasów… Również ich muzyka przenosi w czasie. W repertuarze chóru Salutaris są utwory muzyki dawnej, sakralnej, folkowej, ale i współczesnej. Potrafią naśladować odgłosy płaczu małego dziecka czy bicia serca…

W lipcu wystąpili w kościele Św. Ducha. 26 października wzięli udział w koncercie galowym z okazji 100 lat odzyskania niepodległości jako jeden z trzech chórów. A dzień później wystąpili z własnym repertuarem w drugiej słubickiej świątyni.

Już po pierwszym wakacyjnym koncercie zebrali bardzo dobre recenzje, nic dziwnego, że kolejny koncert zgromadził jeszcze więcej publiczności. Ta podziwiała ich wokalne umiejętności, każdy kolejny utwór nagradzała coraz głośniejszymi brawami – a na końcu nagrodziła artystów owacją na stojąco.

Zobaczcie sami na nasze fotorelacji, jak klimatyczny był to koncert.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama