Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Prowincja świętowała 7. urodziny (foto)

Czas leci – w tym roku Prowincja obchodziła 7 urodziny! A na imprezie z tej okazji, jak na porządny klub muzyczny przystało, nie zabrakło doskonałej muzyki. Był też urodzinowy tort. Korzystając z okazji porozmawialiśmy z menedżerem klubu - zarówno o minionych latach, jak i najbliższej przyszłości.

Urodziny Prowincji

Pojawienie się Klubu Prowincja 7 lat temu zmieniło rozrywkową mapę Słubic. To jedyne takie miejsce, gdzie regularnie odbywają się koncerty i różne inne imprezy, nie tylko muzyczne, ale także np. coraz popularniejsze stand-upy. Przez te wszystkie lata zorganizowali łącznie ponad 300 rozmaitych wydarzeń.

Jak przyznaje Piotr Zalisz, który od samego początku "dzieli i rządzi" w Prowincji, obecnie organizacja koncertów to spore wyzwanie, ponieważ w całym kraju odczuwalny jest spory spadek zainteresowania takimi wydarzeniami przez publiczność. - My jednak się nie poddajemy, lubimy to robić i nadal będziemy robić. Mamy nadzieję, że zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak i przyjezdni, których na każdej imprezie jest sporo, są zadowoleni z naszej działalności – mówi P. Zalisz.

27 października on i jego załoga zorganizowali imprezę urodzinową. Zagrał na niej zespół BAiKA, który tworzy trio znakomitych muzyków, znanych z działalności w innych formacjach: Piotr Banach (Hey, Indios Bravos), Kasia „Kafi” Sondej i Marcin Żabiełowicz (Hey).

Muzycy zabrali publiczność w podróż po swoich piosenkach, nazywanych „muzyką dla dojrzałych ludzi, niekoniecznie wiekiem”. Utwory BAiKi na pewno wyróżniają się mocnym i niepokornym wokalem, muzycznie słychać w nich echa różnych stylistyk – od rocka po elektronikę. Dlatego koncert był niebanalny i nie nudny – dla tych, którzy potrafili docenić bogactwo muzyki i przewrotną zabawę słowami w tekstach piosenek.

- Myślę, że nasze 7 urodziny wypadły bardzo dobrze. Mimo pewnych problemów z organizacją i przede wszystkim dość krótką promocją utrudnioną poprzez kampanie wyborczą i słynne już zaklejanie plakatów. Na koncercie pojawiło się ponad 100 osób, które – z tego co widziałem i słyszałem - wyszły z niego w dobrych nastrojach – opowiada P. Zalisz.

Urodziny Prowincji

Sam jednak koncert to nie wszystko. Po nim przyszedł czas na ucztę innego rodzaju – goście zajadali się smakowitym, urodzinowym tortem. A potem bawili się na afterparty, podczas którego przygrywał jedyny w swoim rodzaju DJ Chickin.

Na pytanie co dalej, Piotr Zalisz odpowiada, że Prowincja nie ma zamiaru zwalniać tempa. Klubowy grafik jest już zapełniony kolejnymi koncertami. Jakie są najbliższe? Za dwa tygodnie na prowincjonalnej scenie wystąpią Alians, Zmaza, Kufajka Rencisty w ramach Ska Reggae Punk Fest 2018, jeszcze w listopadzie pojawi się zielonogórski zespół Bullfinch. Potem m.in. Farben, Lehre, Eta, Dikanda… O szczegółach będziemy informować.

Na urodzinowej imprezie bawiła się również nasza redakcja (w komplecie!). Zapraszamy do fotorelacji przygotowanej tym razem przez Krzysztofa Nesterowicza (pięknie dziękujemy).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama